| SoreLove a întrebat:

Am o maare problema. Deci am amigdalele plinde de puroi si destul de mari. iau tratament de vreo 4-5 zile. Credeti ca pana de revelion imi vor trece?! Ce metode stiti pentru a-mi trece mai repedee? Oricum si-au mai dat drumul, nu ma mai dor chiar asa tare ca inainte, si pot sa inghit. dar puroiul este destul de mare. Si chiar nu as vrea sa stau asa de revelion ajutati-maaaa va rooooog. dau funda si vot

2 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Alexy271 are mare dreptate.
Eu am o solutie garantata: scoate amigdalele. N-ai nevoie de ele, doar te poti feri de raceli si probabil nu alergi cantand opera, incat sa fii nevoit sa deschizi gura prea mult.

| Alexy271 a răspuns:

O sa iti dau o solutie mai babeasca ce o folosea mama pe mine, dar functiona chiar daca nu e placuta : curata niste cartofi in bucatele mai mici sau chiar felii, amesteca-i cu otet si pune compozitia intr-o carpa ceva...si pune-o la gat si stai cat de mult poti cu ea, numai ai grija sa nu te irite. In rest bea ceai cat de fierbinte poti, cu miere si lamaie. Sper sa te ajute happy Insanatosire grabnica happy