| micuta_6925 a întrebat:

am o mare problema! sint grasa! am 170 si 77 kg! de mica sint plinuta si ma chinuie toti imprejur cu glumele lor! simt ca nu mai pot, treaba e serioasa ca am vrut sa plec de pe pamint, dar am inteles ca trebuie sa lupt pentru fericire! cu mult greu am ajuns sa am si un prieten! mi frica ca ma va lasa, doar imprejur sint atitea fete frumoase eu mereu em fost complexata si nu mi-a placut cum arat! va rogggggg, ajutati-ma. vreau sa slabesc, ce sa fac? am burtica si picioarele grase... iar obrajii mei totdeauna au fost motiv de risete,, bolfoshica,,! va implor ajutati-ma! ce sa fac, cum sa slabesc si sa cred in mine?

Răspuns Câştigător
| anna01 a răspuns:

Nu esti obeza, relax, si tind sa cred ca baietilor le plac fetele mai opulente pentru o relatie stabila, bingo, vorbesc din vazute si stiu si cateva cazuri soldate cu casatorie. Un baiat te lasa oricum pentru alta, poate fi sau nu mai frumoasa...este o iluzie sa crezi ca daca esti perfecta il tii toata viata langa tine. Poate ar trebui sa inceapa sa-ti placa cum arati, ESTI UNICA! Sa slabesti, urca scarile. Daca esti dinamica, practica un sport.Problem ta este ca nu crezi in tine, poate trebuie sa-ti inlaturi kilogramele de pe suflet nu de pe corp. Ajuta-te!

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai mai multa incredere in tine. Cel mai mult conteaza personalitatea. Crede-ma ca e mult mai greu sa iti schimbi felul de a fi decat o problema de greutate. Poti cere ajutorul unor prietene pentru a fi mai draguta. Te pot sfatui mult. Important este sa ai incredere in tine si sa nu pui la suflet acele vorbe rautacioase. Gandeste-te ce vrei cel mai mult in viata si lupta. O sa il obtii daca ai vointa.

| scumpikkk a răspuns:

Incearca sa reduci dulciurile, nu mai manca dupa ora 18, putin sport nu ar strica.Fi mai increzatoare pe tine, daca te lasa prietenul doar pentru ca esti putin plinuta inseamna ca e un prost si jumatate, sunt sigura ca tu ai ceva special ce poate alte fete nu au, daca el te lasa, ce-i ultimul baiat? Inseamna ca nu te-a meritat, ca nu-ti poarta iubire adevarata.