| anonimusssssss696969 a întrebat:

Buna!
Am o mare problema:Tata, este foarte rau si strict. tipa mereu la mine iar astazi a tipat si aproape ca m-a pedepsit din cauza ca nu am spalat un pahar.

Si el si parintii lui se iau mereu de bunicii din partea amei din cauza ca noi ii iubim mai mult pe ei...

Tata se cearta des cu mama desii nu consuma alcool.El tipa la ea iar e incepe sa planga o data cand m-am bagat intre ei mai avea un pic si ma lua la bataie....nu stiu ce sa fac..este foarte rau cu noi toti se crede cel mai puternic iar noi trebuie sa facem tot ce spune el...de multe ori am vrut si inca vrea ca mama sa divorteze de el sau in momentele in care nu il mai suport sa plec de acasa si sa ma duc la bunicii din partea mamei.

CE SA FAC?
DAU FUNDA crying

Răspuns Câştigător
| OMEGALIN a răspuns:

Si eu am un tata de genul,dar mama ta asta trebuie sa faca,sa il ameninte cu divortul si daca e nevoie chiar sa divorteze de el,dupa el va plange mult si bine dupa ea,dar din cate spui,ar merita, vorbeste cu mama ta si roaga-te frumos de ea, daca tot e asa de rau, fara el ar fi mai bine, nimeni nu trebuie sa traiasca cu asa o grija pe cap
Cati ani ai? daca poti sa imi spui te rog

| anonimusssssss696969 explică (pentru OMEGALIN):

Am 12 ani big grin

| OMEGALIN a răspuns (pentru anonimusssssss696969):

Mai spune-i maimei tale de cateva ori sa divorteze, apoi spune-mi ce iti spune, sa vedem, pentru ca divortul ar fi cea mai buna solutie happy

| anonimusssssss696969 explică (pentru OMEGALIN):

Imi este cam frica sa aduc vorba de acest subiect deoarece ea tine la el...

| OMEGALIN a răspuns (pentru anonimusssssss696969):

Si lasi zilele sa treaca asa,mama mea a avut aceeasi problema,doar ca tata si bea alcol,intr-o zi a ajuns chiar la violenta,atunci mama a bagat divort,acum el plange mult si bine dar nu are decat, isi face doar un bine, scapa de o povara, trebuie sa o faci sa inteleaga si daca nu incerci, nu poti
Si mama ta are treaba cu tine de iti e frica de ea?

| anonimusssssss696969 explică (pentru OMEGALIN):

Ai dreptate de fapt...o sa mai estept un pic sa vad daca lucrurile sa inrautatesc di daca va fi asa ii voi propune aces lucru...multumesc!

| OMEGALIN a răspuns (pentru anonimusssssss696969):

Cu placere, eu stiu ce caz am avut in familia mea si nu doresc sa se intample si in alte locuri, nu isi are rostul sa stati sa chinuiti pentru ca el se crede cel mai tare cum ai spus mai sus

| OMEGALIN a răspuns (pentru anonimusssssss696969):

Aici ai Id-ul meu in caz ca vrei sa mai vorbesti ceva cu mine sau ai alte intrebari sau probleme:pacurar.alin00@yahoo.com

9 răspunsuri:
| DTNA a răspuns:

Acum nu ca vreau sa fiu nesimtit da tatal tau are nevoie de o racorire rapida ca are un motiv aberant. sincer cred ca mai mult e influentat de maicasa si de tacsu. pentru a evita conflicte mai grave. citatia pentru divort. cea mai simpla cale. asa a facut si mama pentru ca tata mai statea in paralel cu una s-a terminat mai repede decat credeam. cu oameni de genul nu prea ai ce prinde bun de la respectivul.

| karinutzaloveyou a răspuns:

Este o situatie destul de dificila...
Cred ca cel mai bine este sa vorbesti cu un adult in care ai mare incredere.