| Raresilk a întrebat:

Am o prietena care e mai sensibila si copilaroasa de felul ei. Din cauza asta, niste fete din clasa care se cred ele asa mai inteligente si populare se iau de ea intruna si fac glume pe seama ei. Ii plac desenele animate si creaturile astea fantastice si fetele alea o striga "ponei","unicorn", "nedezvoltata mintal" si alte de-astea. Stiu cum e sa fii bataia de joc a clasei, si eu am patit asta in scoala generala din acelasi motiv: eram "poneiul" clasei. Sincera sa fiu, imi plac si acum desenele animate, si nu mi-e rusine.
Mentionez ca niste fete din grupul ala fumeaza si sunt intr-un anturaj oribil, cu care nu vreau sa am de a face vreodata. La urma urmei prietena mea nu le-a zis absolut nimic si si-a vazut de treaba. Ce e cu lumea asta? Mai nou, daca iti plac desenele animate la varste mai mari de 12 ani esti imatur si nedezvoltat mintal?

1 răspuns:
| Barbu_Adita_1994 a răspuns:

Pai nu-i nimic rusinos sa spui ca iti place ceva copilaresc(si mie imi plac) si pe mine imi spuneu ca sunt un copil mic ca inca ma uit, dar nu i-am bagat in seama, iar cam intr-o saptamana s-au plictisit sa ma enerveze si au inceptat. P.S : dupa acea saptamana 2 din cei care ma enervau au recunoscut ca se uita si ei, si inca 1 s-a dat de gol ca intr-o compunere mai amuzanta a folosit peste 70% din expresi amuzante din desene.