| SoareZambitor a întrebat:

Buna am o problema acum 2saptamani m-am certat cu doua prietene (din cauza ca mi-e-mi era somn.si ele au vrut sa stau. ei eu am zis nu, si atunci sau suparat pe mine, iar a doua oara cand am iesit afara cand mau strigat eu le-am ignorat). si acele prietene nu vor sa-mi accepte scuzele. iar una dintre ele mi-a zis ca oricum daca am fi fost prietene din nou nu sar fi schimat nimic adic ne-am fi salutat si am fi vorbit. iar eu am zis atunci ce rost mai are ca sa fim prietene, ca putem sa ne salutam si asa e ca si cum pe pers respectiva ai vedea-o des. iar ea mi-a zis corect(cu o voce sictirita). deci spune-ti-mi ce sa fac sa mai lupt...sau sa las totu` balta. ps:dupa parerea mea nu ar trebui pentru-ca sut mult prea orgolioase, si atunci cand stateam cu ele parca nici nu existam. dau fundita mersi

Răspuns Câştigător
| laury4ever a răspuns:

Probabil stii ca orgoliul nu este atat de bun mai ales cand e vorba de persoane dragi. Acesta nici nu ar trebui sa exista. Insa din cate am citit eu asa zisele tale prietene nu sunt prietene.Cum poti sa te superi pe cineva ca nu a mai vrut sa stea pentru ca ii era somn? Si plus ca ai zis ca te simteai de parca nici nu ai fi existat candd erai cu ele. Imi pare rau dar nu se numesc prietenele tale aceste fete. Nu cred ca are rost sa lupti pentru a le recastiga ca prietenewinking...Prietenia e dragoste, loialitate, respect, ajutor reciproc, simti ca ele se incadreza in asta? Simti ca daca le-ai suna la 2 dimineata pentru o problema oarecare ele ar lasa somnul si ar veni sa te sustina? Daca tu crezi asta inseamna ca merita sa lupti, dar daca nu se regasesc in ceea ce am spus eu mai sus nu se merita.Capul sus iti faci altele!

1 răspuns:
| ℓίίίgнт a răspuns:

Persoanele orgolioase pierd mult in viata, daca esti intr-un grup de prietene NU trebuie sa pari ca si invizibila, oricum ar fi tot una.Mai bine le lasi in pace cu treburile lor. Sper ca te-am ajutat.Bft kiss