| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am o problema. Acum o luna o fata de la mine din clasa i-a spus unei prietene de ale mele care a plecat in Italia anul trecut niste lucruri...si i-a spus ca eu am facut-o in mai multe feluri.Acum toata lumea spune minciuni despre mine si ma barfesc toata ziua.Nu am niciun prieten si nici nu am nevoie din clasa asta.Mi-as dori sa stiu numai cum sa scap de ei, sa nu ma mai dispere atat.Adica nimeni din clasa asta nu e prea educat.Eu invat foarte bine si ei sunt gelosi.Dar vreau numai sa ma lase in pace si nu am cum!

Răspuns Câştigător
| iohana93 a răspuns:

Incearca sa-i ignori, spune-i dirigintei/lui.si eu am avut probleme cu colegii de clasa cat am fost in liceu, dar ii ignoram pe cat posibil si cand situatia devenea mai urata ii spuneam dirigintelui... oricum copii sunt gelosi pe ceilalti care la un moment dat vor ajunge cineva in viata pentru ca au invatat.fi tare si arata-le ca nu-ti pasa.

3 răspunsuri:
| amyana a răspuns:

Incearca sa-i ignori, spune-i dirigintei/lui.si eu am avut probleme cu colegii de clasa cat am fost in liceu, dar ii ignoram pe cat posibil si cand situatia devenea mai urata ii spuneam dirigintelui... oricum copii sunt gelosi pe ceilalti care la un moment dat vor ajunge cineva in viata pentru ca au invatat.fi tare si arata-le ca nu-ti pasa

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Muta-te la alta clasa

| WhovianAnnie a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

As vrea eu! Nu ma lasa mamasad