anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:


Am o problema antisociala.
Nu pot sa ma integraz în mediul în care traiesc.
Nu am prieteni, ma simt singur iar și sunt demoralizat din cauza asta.
Din acest motiv ma gandesc la sinucidere și nu pot sa scap de acest gand.
De multe ori vreau sa gasesc pe cineva care sa ma înteleaga, dar la finalul zilei ma simt singur și nimeni nu ma înțelege.
Care este soluția?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai depresie? ai fost diagnosticat cu vreo forma de tulburare psihica?
si eu sunt in aceeasi situatie si mereu ma gandesc la sinucidere.
ar trebui sa mergi la un psiholog daca iti permiti, vorbeste si cu parintii tai sau cu cineva din familia ta si spune-le ce ai pe suflet o sa vezi ca o sa te simti putin mai bine.
nu tine in tine fiindca mai rau faci. solutia este repet sa mergi la un psiholog cat mai curand posibil.
prieteni iti poti face la locul de munca sau la scoala dar trebui sa lasi timiditatea la o parte daca esti tacut, introvertit si nu te implici in conversatii nu te baga in ziua de azi nimeni in seama.
poate esti diferit si de aceea nu te poti adapta. incearca sa comunici cu persoane care se aseamana cu tine

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si tu esti o persoana asociala nu antisociala este o diferenta
antisocial e cu totul altceva tu esti asocial ....asa sunt si eu in viata reala.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da,am depresie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai nevoie de tratament medicamentos si de sustinere macar din partea familiei
si multe iesiri in aer liber

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Soluție? Cel mai simplu e sa iti ocupi timpul cu ceva... Probabil încă ești tânăr așa ca iti recomand sa iti ocupi timpul cu învățatul sa ai pe viitor o slujba buna.
Ai timp si dupa asta? Găsește.ti niste prieteni, joaca un joc, fa.ți amici, cu siguranță nici nu o sa mai ai timp sa te gândești la sinucidere.
Doar bucurate de viața pe care o ai si nu o distruge fă doar ce Îți este bine pentru tine si pentru cei din jur.