| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care ma macina de ceva timp si nu stiu de ce ma consum atat pe treaba asta. E vorba de prietenul meu. La inceputul anului scolar a venit la el in clasa o fata noua. De atunci am observat ca statea numai cu el. Prietenul meu spunea ca doar ii pune intrebari in legatura cu scoala si orele etc. Lucruri de copil nou in scoala. In timp ea a inceput sa il sune, sa ii dea mesaje si lucrurile astea m-au deranjat. Dupa multe certuri pe care le-am avut cu prietenul meu pe aceasta tema am vorbit cu ea. A spus sa ii pare rau ca m-a facut sa cred altceva dar ei sunt doar amici. Am acceptat pana cand am aflat ca aprietenul meu imi ascundea ca vorbeste cu ea. Isi stersese mesajele si imi spunea ca nu mai tineau legatura. Apoi si-a cerut scuze, a spus ca nu se va mai repeta. Ne-am certat foarte rau atunci. Mi-a spus ca e doar o amica si nimic mai mult. Toate bune si frumoasa pana acum cateva zile cand am aflat ca mi-a ascuns din nou ca s-a intalnit cu ea. Cand l-am intrebat de ce m-a mintit a spus ca nu vroia sa ne certam din nou din cauza asta. E normal sa aiba o fata ca prietena buna? Tin sa mentionez ca ea e destul de baietoasa. A-si aprecia sa primesc niste sfaturi.

7 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Dacă spui că nici tu nu știi de ce te consumi atât pe treaba asta, de ce te agiți atât?

Ia-l puțin la întrebări și atâta tot.Vezi cum decurg lucrurile.Nimic mai mult.

| amaliaamely a răspuns:

Buna! da e normal sa aiba prietena o fata. poate fata aia ii da sfaturi cum sa se comporte mai frumos cu tine, ce cadouri sa iti cumpere..etc.
Sau pote ca ai se baga intre voi ca sa va despartiti...Si sa fie ea cu el.
eu nu stiu care e una dintre astea doua...tu decizii.big grin
Sper ca te-am ajuata macar un pic!happyhappyhappy

| MeritaSaMaiFiuAsa a răspuns:

Pai sincer eu cred ca nu ar mai trebui sa te certi cu el si sa vorbesti frumos cu el prima data... indiferent de ce spune macar prefate ca il crezi. In alta zi opresteo pe asa zisa,, amica'' si vorbeste frumos cu ea daca are intentii cu el tine legatura mai stransa cu prietenul tau.

| Dana9715 a răspuns:

Este in regula ca un baiat sa aiba pe langa iubita lui o prietena acum nu as vrea sa ma intelegi gresit, o amica, adica si prietenul meu cel mai bun are o iubita numai ca ea e la distanta. cand stau cu el povestim de toate dar il vad de multe ori ca se gandeste la iubita lui si imi povesteste de ea. insa in cazul tau trebuie sa fii atenta daca deja te-a mintit de doua ori nu stiu ce sa faci poate ar trebui sa ii mai dai o sansa insa sa fii foarte atenta si daca se mai intampla odata dai papucii. Apoi daca observi ca dupa ce l-ai parasit se vede cu acea fata e clar o placea pe ea, insa daca vreo luna sta fara prietena si regreta ar trebui poate sa ii ceri sa va impacati pentru ca tu consideri ca ai facut o greseala daca nu cumva nu va face el asta. acum depinde de baiat.eu nu stiu ce gen ii.

| Dana9715 a răspuns:

Acum as spune sa te desparti de el pentru ca nu te merita. tu il iubesti enorm iar el nu te rasplateste, din contra cauta fete usuratice ca si aceea. nu fii bataia lui de joc ci arata-i ca nu esti atat de fraiera incat sa nu-ti dai seama ce face.stiu ca este greu pentru tine dar sunt sigura ca iti vei gasi baiatul care sa te merite si care sa te iubeasca la fel de mult, dar asta la momentul potrivit.

| lalakaty98 a răspuns:

Hey! Da, e normal ca unele fete sa aiba mai multa incredere in baieti. Daca ai mare incredere in el si crezi ca te iubeste iti spun sincer, nu cred ca are de ce sa te inselewinking Sper ca ti-am fost de ajutor, pupici, si multa bafta in continuare:X:*

| lalakaty98 a răspuns:

Oricand!:*