| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Am o problema cu ciclul menstrual. Mi-a venit in iunie pe 12 si tine in jur de 5 zile. Am tot amanat concediul luna asta (iulie) deoarece ma asteptam sa-mi vina pe 16, sau chiar mai devreme. Suntem in 27 si tot nu a venit, exact in luna in care plec in concediu.
Luni pe 30 ma duc la mare, asta este nu depinde numai de mine.
Am 14 ani, si am ciclu de 2 ani si jumatate cam asa.
Sarcina nu e cazul laughing, iar pana acum mi s-a mai intamplat sa nu-mi vina in 2010 tot in vara o luna.
Ma gandesc oare nu o sa-mi vina deloc luna asta? Voua vi s-a intamplat? Ce parere aveti?
Multumesc frumos. happy

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E normal, nu trebuie sa iti faci griji, inca nu s-a reglat.Eu am 16 ani si de foarte multe ori imi intarzia zile bune, chiar 2 saptamani, nu mi-a venit niciodata la o data fixa 2 luni consecutiv... daca ai noroc nu-ti mai vine luna asta si te duci linistita la mare happy

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Multumesc frumos pentru raspuns. Nici mie nu-mi vine la o data fixa. Daca mi-ar veni a doua saptamana din august as fi cea mai norocoasalaughing. Ar fi perfect, dar na e grija aia unde te duci sa ai absorbant dupa tine. straight face Cand avea atata timp sa-mi vina... Asta este.
:*

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai putea sa folosesti tampoane interne, e mai sigur, nu stiu daca si pentru varsta ta, eu una nu le-am incercat dar poti sa intrebi pe cineva...sa te distrezi in vacanta!happy

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Sincer mi-e frica sa incerc ob-urile deocamdata! Si oricum 5 zile din aproape 2 saptamani cat stau n-ar fi chiar asa mare tragedie laughing
Multumesc happy.

| Sweetyyy a răspuns:

E clar bithalaughing esti gravidalaughing) ai gemeni felicitari!

| anonim_4396 explică (pentru Sweetyyy):

Daca atat te duce capul, felicitari o sa ajungi ''departe''.
bafta cu asta!

| Sweetyyy a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar numele tau spune totul... ORCINE ...DOAR EU
SE PARE K O SA AJUNGEM LA FEL DE DEPARTE