| SoundPhatCom a întrebat:

Am o problema cu doi baieti. Imi plac ambii foarte mult si nu stiu ce sa fac. Unul dintre ei imi face tot timpul ochi dulci dar nu are curajul sa ma salute sau sa poarte un dialog cu mine nici macar pe chat. Celalalt este destul de "dezghetat". Am vorbit cu el de cateva ori pe chatul de la Facebook(acolo si neam cunoscut). Dupa cateva dialoage politicoase, dragute si flirty, am decis sa ne intalnim vinerea. In ziua de vineri ne-am intalnit si ne-am dus intr-un parc mai linistit si nu foarte populat(a fost ideea lui). S-a comportat foarte dragut cu mine si dupa ceva timp m-a sarutat. Apoi m-a luat in brate si ne-am si mozolit. In tot acest timp am avut si dialoage amuzante etc. Eu sunt 100% sigura ca lui i-a placut timpul petrecut cu mine. Dar urmatoarea zi pe chat a inceput sa vorbeasca distant cu mine... Intradevar el stia ca imi place de un prieten de-al lui, dar si eu stiam de cine ii placea lui. El mi-a zis ca va vorbi cu prietenul sau si va vedea ce poate sa faca. Urmatoarea zi pe chat, cand l-am intrebat daca a vorbit cu respectivul(fiind celalalt baiat de care imi place), a zis ca l-a intrebat daca ma cunoaste si ca, a zis ca nu ma stie. Apoi m-a intrebat foarte bizar daca eu chiar il iubesc atat de mult pe prietenul sau, iar eu i-am raspuns ca nu. Apoi a inceput sa vorbeasca destul de distant cu mine... Eu nu stiu, ce sa fac? sad. Dau fundita la cel/cea mai bun/buna!happy

Răspuns Câştigător
| JustForU a răspuns:

Depinde...cel cu care ai fost in parc mi se pare gelos asa ca nu ti-l recomand.Incearca si cu prietenul lui,intra tu in dialog cu el,scapa ceva din mana in fata lui,atrage-i atentia, iar daca crezi ca si el te place, eu iti spun sa-l alegi pe el.

5 răspunsuri:
| deutza_3778 a răspuns:

Ei bine trebuie sa alegi pe cel mai apropiat (primul baiat) iar daca tu il placi pe al doilea(prietenul lui) si el zice ca nu te cunoaste mai bine ramai la primul deoarece voi doi va cunoasteti si stiti cum e celalalt.Si cred ca a doua zi a vb cu tine distant deoarece stia ca nu ai ochi doar pentru el si poate nu stia ce sa faca, era diperat sa nu te piarda.

| YellowRosse a răspuns:

Scz...dar si eu sunt intr-situatie asemanatoare dar iti pot da un sfat
deci intreaba-l cat de mult ii place de tine si chesti pentru un cuplu.Dar daca e gelos nu prea va dura mult relatia voastra crede-ma numai daca il iubesti prea mult ca sa numai vorbesti cu nici un baiat si sa stai numai cu el. Deci cam atat ca nu stiu ce sa iti raspund. Dar tine minte daca e gelos nu o sa rezistati prea mult...

| JeSsY99 a răspuns:

Pai...ar trebui sal intrebi pe al doile daca s-a intamplat ceva si ar trebui sa te apropii de primul.

| SoundPhatCom explică:

Da,dar el m-a intrebat daca il iubesc pe prietenul sau inainte sa iesim,asta am uitat sa mentionez. Apoi cand l-am intrebat a zis ca prietenul sau a zis ca nu ma cunoaste. Dar eu nu sunt foarte apropiata de nici unul,de primul eu am inceput sa vorbesc cu el pe facebook,fara sa-l vad in realitate. Apoi ne-am propus sa iesim,si s-a intamplat ce am scris mai sus. Iar celalalt(prietenul sau) doar se uita tot timpul dupa mine si la mine. Si apropo de asta, astazi a fost foarte amuzant cand, am iesit din scoala si el tocmai venea de la chios mancand inghetata si, s-a uitat la mine si a muscat pe langa inghetata! laughing. Dar totul este foarte complicat pentru mine. sad

| GUGUVET a răspuns:

Mozolestete si cu celalalt si atunci vezi ceo sa iasa