| MyLoveIsOnlyForYouButDontWorryIHaveAEmoHeart a întrebat:

Am o problema cu un baiat K si cu cel mai bun prieten al lui H. Deci : In fiecare zi la scoala K se uita dupa mine si imi face ochi dulci. Recent, am vorbit cu H si a zis ca o sa vorbeasca cu K. Urmatoarea zi, la scoala, eu stateam cu BF mea si invatam la franceza pe hol. H a venit la mine si m-a intrebat daca-mi place de K. Eu i-am raspuns cu da, iar el m-a intrebat de ce nu vorbesc cu K. Eu i-am zis ca mi-e rusine, iar H a zis ca :,, Offff! Ca si K e un prost! Ca e timid, FOARTE timid! ". Nu stiu ce sa cred si ce sa fac! Va rog dati-mi sfaturi. Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| UPT a răspuns:

Mergi la K, ia-l de mana, si mergeti undeva si vorbiti.
Sigur te place, si daca si tu il placi, atunci de ce sa pierdeti vremea?
Vorbeste-i direct:"Eu te plac pe tine, si as vrea sa stiu si ce sentimente ai tu fata de mine." Daca el zice ca te place (si sigur va zice asta) ia-l de gat si sarutal.
Poti pierde o dragoste aiurea.