| urprettynomatterwhat a întrebat:

Buna!
Am o problema noua. E foarte ciudat, cand alti oameni au probleme de genu' imi cer sfaturi si reusesc sa ii ajut, dar cand am eu o problema nu am sfaturi pentru mine (sorry daca par penibila).

Deci...ummm…am un crush pe un baiat. Suntem in aceeasi clasa si il cunosc de aproximativ 3 ani. Nu suntem prieteni, nu prea vorbim, nu suntem foarte apropriati.

La inceput era ciudat, nu stiam ce sa fac, voiam sa ma uit la el si eu aveam avantajul ca stau la fereastra (sunt 3 randuri si stau practic la margine in ultima banca)si el sta la cealalta margine in ultima banca. Iar cea mai buna prietena sta la mijloc in ultima banca, si practic stau intoarsa spre ea dar ma mai uit si la el cateodata. Siii… o data ma uitam la ea, iar el a intors capul spre mine si oarecum il vedeam cu colt ochiului ca tot se uita la mine, pana cand am intors capul spre el si am avut contact vizual, dar tot nu si-a intors capul…

O data ne jucam badminton si am fost pusa in echipa cu el. Si pentru ca imi place badminton, am cerut la parinti sa fiu pusa la cursuri (acum vreo 5 ani) si deci…sunt ok la badminton, ma pricep…siii am castigat iar el de fericire m-a luat in brate…

O data m-a intrebat ce hobby-uri am.

Iar aceea prietena care sta in ultima banca se muta in alta tara…iar astazi era ultima ei zi la scoala si a inceput sa planga si am inceput si eu sa plang iar baiatul si-a scos un servetel si mi-a daaat ca sa imi sterg lacrimile si m-a intrebat daca vreau o imbratisare gratis maaaaa, si m-a luat in brate oricum.

Darrr, se muta, deci anul viitor nu il mai vad…

Voi ce credeti…? Adica…oare ma place sau vrea sa fim prieteni…?

7 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Te place. Si cine spune ca nu poti sa te bucuri de anul pe care il mai aveti la dispozitie? Da-i si tu semne ca il placi altfel va crede ca nu esti interesata. Svt!

| anonymous00702 a răspuns:

Doamne nu am citit atat in toti cei 12 ani de scoala
Dar cred ca ti-a luat ceva timp sa scrii.

| urprettynomatterwhat explică (pentru anonymous00702):

Daa. Mi-a luat mult, 5 minute happy

| anonymous00702 a răspuns (pentru urprettynomatterwhat):

Stai asa ca am mai gasti unul : Matheio
Vezi ca a pus intrebare tot la Adolescenti.

| SQ123A a răspuns:

Daca placi pe cineva ii spui direct in fata sau ii dai de inteles asta. Daca nu... poate e timid. Daca nu e genul timid =nu te place, mergi mai departe gaseste p-altul si asta e viata happy Oricum si daca te-ai combina cu tipu' pe vecie tot nu o sa tina relatia, mai ales la persoanele sub 20 de ani [Cel mult 2-3 ani daca gasesti pe cineva bun ]

| urprettynomatterwhat explică (pentru SQ123A):

E timid rau, sau cel putin asa pare

| Chs_Robert_1995 a răspuns:

Buna. Se pare ca e o problema adolescentina simpla.Omul clar te place dar pentru ca e timid asteapta sa faci tu primul pas.Asa sunt băieții, mai fricosi la început.Asa ca iesiti intr-o zi intr-un parc sau...un mediu mai intim si saruta-l tu sau ia-l de mână. Metoda e simpla si testată. Enjoy?