| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

de ceva timp ma tot gandesc ce as putea sa fac, sa va explic ce problema am
eu sunt clasa a10-a si am inceput sa ma gandesc la viitorul meu, si cam ce as putea face sa ajung sa traiesc in strainatate ( Coreea ), dar eu vreau foarte mult sa ajung sa locuiesc in Coreea pe viitor, si sunt dispusa sa invat coreeana la perfectie dar nu stiu ce as putea face, cu ce sa incep dupa ce invat limba
deci iata intrebarile mele:
1) Credeti ca dupa ce invat coreeana imi pot gasi un job la care sa pot folosi aceasta limba?
2)Ce trebuie sa fac ca sa ajung sa imi fac un viitor cu aceasta limba?
3) Si e sfaturi imi puteti da? sunt deschisa la sugestii
Funda

2 răspunsuri:
| SkyGuy a răspuns:

Ai putea incerca sa cauti o facultate cu bursa din coreea, si sa studiezi limba coreeana acolo sau ai putea sa te duci la facultate la limbi straine si sa inveti coreeana pentru a deveni translator sau ceva de genul si dupa vezi ce oportunitati se ivesc. Sper ca te-am ajutat.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Pe viitor poti sa dai la o facultate de litere si sa pleci cu bursa in Coreea. Dar, sa nu te indragostesti inainte, iti va da toate planurile peste cap!