| FunKyPunKyGirl a întrebat:

Am o problema. Scriu urat si am incercat si de tipar dar degeaba. as vrea sa am un scris dragut de tipar sau de mana. va rog dati-mi un link cu video sau ceva. dau fundita :*

4 răspunsuri:
| FunKyPunKyGirl explică:

Multumesc tuturor. am reusit sa scriu mai bine. am gasit un video cu litere de tipar putin mai altfel si am incercat sa le fac... prima data scriam un cuvant pe minut laughing dar acum scriu repede. Multumesc inca o data :*

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pentru recorectare trebuie sa folosesti acele caiete speciale, de clasa primara si sa faci literele in limita tiparului.Nu glumesc, e singura solutie.Si nu mai folosi pix clasic, doar stilou, creion sau pasta cu gel.

| Etiene a răspuns:

Scrisul se formeaza prin cat mai multe exercitii, in timp. Cu graba nu se rezolva.

| RoyalGamerbyAndrei a răspuns:

Pai nu prea poti sa inveti sa scrii dupa un video. Poti sa incepi cu caietele speciale pentru clasa I sau daca nu incearca sa copiezi scrisul cuiva din clasa sau familie.Roaga pe cineva sa=ti scrie literele de la A/Z si dupa incearca sa le faci si tu.