| Adrian7771 a întrebat:

Am o problema.Stau in Anglia cu sotia si avem si un bebelus.I-am adus si pe parintii ei aici.La inceput a fost greu ca nu le gaseam de munca.Ei nici nu stiau limba si le era greu.Dar de vreo 2 luni muncesc.Problema e ca ei trimit bani in tara la fiica lor mai mica ca vai saraca e la facultate si e amarata.Si au trimis bani si la o matusa de-a sotiei mele.Ea a luat-o pe sora ei intr-o excursie gratis! Dar ei au vrut musai sa le trimita banii de bilet de avion! Si noua nu ne da absolut nimic! Ei mananca din mancarea noastra,consuna curent,de toate dar nu ajuta! Sotia mea e cu moralul la pamant! E normal asa ceva? Si pe langa asta vor sa plece inapoi in Romania si cu banii stransi sa isi faca nu stiu ce la apartament! Pai e frumos asa ceva? Avand in vedere ca nu ne da nici un leu, absolut nimic?!

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e civilizat dar e vina voastra ca ati acceptat sa vina pe capu vostru. Mai bine ramaneau in tara. Puteti sai dati afara din casa pe calea cea fortata cu politia daca fac gat si nu vor sa plece, banii lasa ca nu are nimic dar daca aveti timp sa faceti un mortgage scapati de ei cat mai repede pentru ca e pacat sa platesti chirie in GB. Eu intr-un an si ceva ma bag la o casa aici nu mai stau pe ganduri.

| Adrian7771 explică (pentru mgtow):

Da,eu am fost cu ideea.Dar nu stiam ca se va ajunge la asa ceva! Am vrut sa-i ajutam dar in acelasi timp sa ne ajute si ei! Logic!

| darrio2007 a răspuns:

Ati pus problema asta intr-o discutie de familie? Daca nu, e grav. Spuneti-le asta si daca nu sunt de acord, sa-si caute chirie. Dar la cum sunt chiriile prin Londra, ma indoiesc sa le convina.

| Adrian7771 explică (pentru darrio2007):

Noi nu locuim in Londra.Am tot batut apropouri.Nu stim cum sa le zicem fara a se supara.Dar am ajuns la limita.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu le spuenti ca trebuie sa participe la cheltuielile casei si de mancare?
Daca nu cereti, nu primiti!

| ibaal a răspuns:

Banii se fac!
Daca e vorba pe-asa!
Afara cu ei si adio!
Sa faca bors!
Va mai si sfideaza stand pe capul vostru si spunandu-va ce maretii vor face ei.
Banii lor se vor duce si cine le va mai intinde mana!?
Nu ne alegem familia, insa alegem ce le toleram!
Asa ceva...vedeti-va de treaba voastra, de copil si gata!
Decat cu asa "familie"(lipitori) mai bine LIPSA!

| Adrian7771 explică (pentru ibaal):

Si pe langa asta sotia mereu a incercat sa le gaseasca de munca.Si urla si tipa la ea ca nu mai din cauza ei nu isi gasesc ca nu stie ea cum sa vorbeasca.Asta avand in vedere ca ei nu stiu o boaba de engleza.Ca sa-i fie agentia de ras, ca nu e buna de nimic! Dar acum cand vin banii e buna! Nu mai suportam.Nici sotia nu-i mai suporta chiar daca sunt parintii ei.Plange mereu.

| suntserios a răspuns (pentru Adrian7771):

Plangea si cand era mica si parintii ii luau de mancare, ii schimbau chilotii cand se ca, ca pe ea, ii cumparau haine?

| ibaal a răspuns (pentru Adrian7771):

AFARA CU EI!
Aveti un copil impreuna,el este prioritatea!
Ti-am spus, nu ne alegem familia, insa alegem ce le toleram!
Deja in cazul vostru e bataie de joc.
Nu par ca tin la voi asa cum ar face niste parinti adevarati, mai degraba, lipitori!
Scapati de ei!
Oricat de rau suna...este o relatie disfunctionala oricum.
Puneti punct.

| Adrian7771 explică (pentru ibaal):

E asa de trist.De ce se gandesc mereu la fiica lor ce-a mica? Cateodata parca sotia mea(fiica lor cea mare parca nu ar fi copilul lor).

| Adrian7771 explică (pentru Adrian7771):

*cea mica

| darrio2007 a răspuns (pentru Adrian7771):

Va trebui sa luati o hotarare radicala in privinta lor.

| Adrian7771 explică:

Bun.Am aflat ca el va pleca.Fiindca nu se acomodeaza aici.Off, Doamne.Dar ea vrea sa stea.Cum dracu sa fac?