| Ioanaerergu a întrebat:

Buna! AM O PROBLEMA, vorbesc cu o fată pe insta si ne-am împrietenit cumva, o stiam fiind fata profesoarei mele și tot am vorbit si ne-am vazut o dată, sapt trecuta si a fost fain, am decis să o chem la mine si maine o sa vina și mi-e cam rusine cu casa mea..adică în camera e ok, nu spun nimic, dar în curte nu stiu, usa de la intrare nu e de termopan si nici geamurile de la bucătărie si se vede si e frustrant, chiar e și mă simt prost. Oare ce o sa creada? ..SI peretii sunt nașpa ca nu e zugrăvit demult ca tata e plecat in strainatate..plus ca ma tot gandesc ca daca nu am subiecte, daca nu avem ce sa vorbim, cum ar trebui să mă comport? Trebuie sa am o energie buna, dar vreau sa se simta bine cu mine. AM EMOTII, dati-mi niste sfaturi va rog, sunt asa tristă in legatura cu casa mea si cu mine. Voi ce ziceți? MACAR CEVA DE INCURAJARE. MULTUMESC (DAU FUNDA)

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai invitat-o la tine, daca iti este rusine cu casa in care locuiesti?
Invita fata in oras, la o cafenea, la un bar, dar nu acasa la tine, ca sa te simti prost si inconfortabil.

| Ioanaerergu explică (pentru Violleta2022):

Deja faptul e consumat, a vrut foarte mult sa vina

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ioanaerergu):

Hai sa vedem daca este snoaba si te va judeca prin prisma casei.

| Ioanaerergu explică (pentru Violleta2022):

A venit la mine si a spus că îi place camera mea, m-am simtit bine cu ea si nu m-a judecat❤

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ioanaerergu):

Ma bucur sa aud asta, inseamna ca-i fata de treaba.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă ți-e prietenă sau măcar o persoană decentă, nu o să te judece, nu o să-i pese chiar deloc. Nu trebuie să-ți fie niciodată rușine cu ce ai. Asta e situația.

| tortilă a răspuns:

Buna! Nu-ti face probeleme, daca intr-adevar aveti o conexiune buna nu va conta felul in care arata casa ta. Daca ea are o problema cu asta, inseamna ca nu este persoana potrivita pentru tine