| nebunick a întrebat:

Am o problemuta, sa zicem laughing
In urma cu vreo 3 luni, m-am imprietenit cu un baiat pe fb. nu ne-am intalnit niciodata, dar ne intelegem foarte bine.
Am inceput sa ma indragostesc de el, i-am spus ca il plac si vreau sa il uit pentru ca nu stiu daca sentimentul e reciproc si nu vreau sa sper degeaba. El mi-a spus ca e reciproc.
Acum ma intreb de ce nu face nimic in privinta asta..ma refer la primul pas si chestii de genul asta.
Bate apropouri, dar nu trece niciodata la subiect.
Dati-mi si mie un sfat, ceva. ce ar trebui sa fac?
Credeti ca ma place cu adevarat sau isi bate joc de mine? big grin :*
(dau fundita)

Răspuns Câştigător
| DaYannaDG a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie si chiar nu stiu ce naiba sa cred thinking
Baietii sunt complicati rau de tot. -_-
Eu incerc sa ma intalnec cu el face to face sa vad daca este la fel cum m-a obisnuit sa cred ca e.
Oricum nu te increde in el pana nu-ti da motive sa o faci si pana nu va intalniti si discutati.
Nu este sigur ca te place sau ca isi bate joc, tu stii mai bine ce vorbesti cu el si ce impresie ti-a lasat despre parerea lui in legatura cu tine.
Daca te baga mai mereu in seama si vorbiti deschis despre orice atunci cu siguranta te place.
Testeaza-l! Incearca sa vezi daca intr-adevar simte ceva pentru tine sau nu.
Succes!

| nebunick explică (pentru DaYannaDG):

Merci :*
vorbim orice, orice, fara nicio retinere. big grin
am uitat sa mentionez, si-a pus poza cu mine la coperta. love struck
asta poate fi un semn, nu?! big grin

| DaYannaDG a răspuns (pentru nebunick):

Clar!
Pai ce pot zice casa de piatra si copii din caramida! laughing
Glumeam puppy dog eyes
Oricum este sigur ca te place, poate nu face nimic pentru ca ii e frica sa nu te piarda la un moment dat si sa sufere thinking sau ceva de genul.
Acum sa nu fii in al 9lea cer laughing fii precauta, incearca sa-ti controlezi senimentele cat de cat ca sa nu suferi mai mult la sfarsitwinking
PS: Semeni cu mine laughing Sunt sigura ca acum este un zambet pe fata ta smug sau ma insel? thinking
So. Don't worry, be happy! >big grin

| nebunick explică (pentru DaYannaDG):

Da,da, e un zambetel acolo. laughing
merci :* :*

| nebunick explică (pentru DaYannaDG):

DaYannaDG, cred ca ne-am inselat crezand ca ma place. adica poate vrea sa ma faca geloasa, dar mi-a trimis conversatia intre el si o amica si ii spunea ca e frumoasa, isi faceau complimente reciproc. nu stiu ce sa mai cred.
Am impresia ca isi bate joc de mine sad
trimite-mi te rog printr-un mesaj id-ul sau fb-ul tau sa mai vorbim daca vrei.
eu nu pot trimite mesaje ca sunt "junior". laughing :*

16 răspunsuri:
| maria_7379 a răspuns:

Eu cred ca te place. Si eu am patit la fel dar el s-a indragostit de mine si apoi eu. Sunt intr-o relatie de aproape 3 saptamani cu el si nu ne-am vazut niciodata. Vorbim la telefon si pe messenger si pe facebook. Insa eu cred ca nu isi bate joc de tine. Orice e posibil de la un moment dat.

| nebunick explică (pentru maria_7379):

De asta mi-e frica. sa nu-si bata joc de mine. straight face

| maria_7379 a răspuns (pentru nebunick):

Pai va cunoasteti de 3 luni. Eu cred ca avut timp sa iti arate ca si el te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea virtuala nu functioneaza de cele mai multe ori. Nu are rost sa speri la un baiat pe care nu l-ai cunoscut in realitate. Poate fi foarte diferit fata de cum pare online.
De fapt, tie ti se pare ca esti indragostita de el. Pur si simplu, te-ai atasat de el pentru ca va intelegeti bine, dar asta nu inseamna ca te-ai indragostit.
Sfatul meu este sa renunti la el si sa vorbesti cu baieti in realitate!
Daca te placea, cred ca ar fi vrut sa va intalniti, ca sa va vedeti si in realitate. Sau are ceva de ascuns...
In orice caz, tu hotarasti.
Bafta!

| ONElena11 a răspuns:

Daca nu te poti intalni cu el si nici nu da niciun semn cred ca cel mai bine ar fi sa renunti.

| geohandmade a răspuns:

Nu mai mergeti pe ocolite vorbiti direct. cel mai bine este sa ii propui sa va intalniti. Stati la un suc, vorbiti si vedeti ce iese. In cel mai rau caz ramaneti prieteni. Cu cat amani mai mult cu atat e vei simti mai atrasa de el si vei vrea mai mult si va fi mai mare dezamagirea la sfarsit. Iti spun din propria mea experienta. Am suspinat dupa un tip 3 ani si cand in sfarsit el a vrut sa fim impreuna eu nu am mai vrut pentru ca nu am mai vazut persoana de care m-am indragostit. De aceea nu mai pierdeti timpul si treceti la fapte!

| geohandmade a răspuns:

Si relatiile cu persoane de pe net pot functiona. Sunt de 2 ani cu o persoana pe care am cunoscut-o pe net si nu am ce sa ii reprosez. Trebuie doar sa cauti bine. Dar fi atenta ca nu tot ce pare frumos este si in realitate. Poti intalni si multe persoane dubioase. Trebuie doar sa stii sa faci o selectie.

| nebunick explică (pentru geohandmade):

Merci de sfat :*
eu cred ca e si in realitate la fel ca pe net. adica asa am eu impresia. sper sa nu ma insel puppy dog eyes
si aman "intalnirea" pentru ca sper sa-l uit. dar din pacate nu reusesc sad

| DaYannaDG a răspuns (pentru nebunick):

Asta va fi greseala vietii tale!
Cum sa amani ma, cum!? laughing
Infrunta situatia cu capul sus, nu o amana pentru ca nu ai cum sa-l uiti daca vorbesti mai mereu cu el, este imposibil x_X
Scoate artileria grea si du-te si te intalneste cu el asa il vei cunoaste mai bine si iti vei da seama daca intr-adevar te place sau nu, sau daca tu chiar esti indragostita de el.
PS: Ti-am trimis mesaj, il vrei primi in 30 de minute laughing
PS2: Stai calma :* vorbimwinking

| geohandmade a răspuns:

Nu mai amana. Cu cat amani mai mult cu atat mai rau iti va fi. Infrunta situatia si intalniti-va.

| AndreeaPaicu a răspuns:

Buna...Orice început este greu. Daca este un baiat de incredere si nu-ti da apropo-uri de genul : " Vin-o la mine" sau altceva, intalniti-va undeva, intr-un loc public, ia-ti si o prietena cu tine, si daca va intelegeti, puteti continua ( p.s. "dragostea nu are limite")-Funda?! :3 tongue

| nebunick explică (pentru AndreeaPaicu):

Merci pentru sfat :*
nu merge sa-ti dau funda. sad