| alexandrastietotul a întrebat:

Buna!
Am o relatie de 1 an am 16 in o luna jumate mama mea a aflat de prietenul meu ea e genu de femeie : sa iti bati copii,injura,blestema,te jigneste(curva, panarama, zdreanta..etk) deci ea nu se comporta mama cu tine ne tine doar pentru ca tatal meu a amurit si ia niste bani pentru noi adica bani nostri cam 4 milioane de persoana eu mai am 2 fratii mai mari si macert toata ziua cu ei eu fac totul sunt de la tara fac tot in afara de mancare mancarea face ea
Eii problema este ca a aflat de el si nu ma lasa cu el ma ameninta ca daca nu ma despart de el se duce la politie sa il cheme sa ii zica sa ma lase in pace
Mam sturat de ea eu in cas asta sunt o sluga, vreau sa plec la el, parintii lui se roaga de mine sa ma mut la ei.voi ce ziceti are ce sa ii faca daca fac eu 16 ani si vreau sa ma mut la el? imi doresc din toata inima jur
Ce pate sa ii faca rau?
Nu vreau sa aud nu face greseala asta chesti de genubig grin
Funda+vot

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te poti muta la el dar fiind minora mama ta te poate aduce fortat inapoi daca apeleaza la politie

| alexandrastietotul explică (pentru mona):

Sti sigur ca poate veni sa ma ia? de ce cam toata lumea zice ca dupa ce fac 16 ani nu se mai poate sa te ia nici cu politiasad

| mona a răspuns (pentru alexandrastietotul):

Stiu sigur ca politia te poate lua si sa te duca acasa, altceva nu are ce sa iti faca, tu dupa ce pleaca ei te poti intoarce din nou la iubitul tau, sa speram ca daca te muti nu se va intampla nimic de genul asta si mai sper sa-i vina mintea la cap mamei tale si sa nu se ajunga pana aici

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu nu zic ca e o greseala sa te muti daca mama ta e chiar asa cum spui tu, si va tine doar ca sa primeasca bani de pe urma voastra. Problema e ca tu nu ai 18 ani, si nu poti pleca de acasa fara acordul ei pentru ca trimite politia la oamenii aia la usa. In plus, e bine ca oamenii aia te vor si te iubesc, dar daca tu nu te vei mai intelege cu baiatul ala si o sa te desparti, ce o sa faci? Nu trebuie sa iei decizii la nervi, trebuie sa le judeci bine, pentru ca de tine depinde cum iti faci viitorul. Ar trebui sa incerci macar sa te intelegi cu fratii tai, ca nu e bine sa ramai singur pe lume sa fii impotriva tuturor. Mie imi pare rau cand aud astfel de cazuri. Poate ar trebui sa te gandesti si la mama ta, ca poate nu are o educatie sa stie sa discute cu voi si de asta va vorbeste urat cand vede ca nu o ascultati, dar totusi i-a murit sotul si trebuie sa va creasca si sa va faca fata singura. Poate ca nici ea nu mai rezista, dar poate ca va iubeste. Nu stiu daca va reusi mama ta sa te desparta de baiatul ala, ca pana la urma politia ce sa faca aici? Nu te agreseaza, va iubiti, aveti o relatie. doar ca daca el e major ar putea sa fie o problema. Poti sa iti continui relatia pe ascuns.

| greenwave666 a răspuns:

Salut! ai putea sa ramai acasa, esti inca minora si daca o sa fugi de acasa, sunt sigur ca mama ta va apela la politie si se vor isca si mai multe probleme, eu zic sa mai ai rabdare inca 2 ani si incearca sa o intelegi pentru ca sunt sigur ca nu doar pentru bani va tine, doar sunte-ti copii ei! va vrea doar binele, e gresit sa crezi asta despre propria-ti mama!

| alexandrastietotul explică (pentru greenwave666):

Deci nu ai inteles nimic din ce am zissad! In fata ne-a zis ca doar pentru bani sa fim seriosi o inteleg e mama nu te lasa afara, la dicoteca, la petrecere..etc..dar pana la urma trebuie sa te lasa sa faci ceva ca esti si tu adolescentacrying

| irinuzuka99 a răspuns:

Eu spun ca sa te muti pentru ca daca nu vrei sa fii batuta sau sa scapi de el pentru totdeauna.Deci incearca sa alegi ce crezi tu ca te va ajuta in viitor. Daca vrei o relatie lunga si fericita pleaca la el daca vrei sa fii singura dar gasesti pe altcineva.Alegerea iti apartine

| alexandrastietotul explică (pentru irinuzuka99):

Imi dai id tau? sa vb mai multe te rog mult? Am nev de ajutorcrying