| DariaCurca09 a întrebat:

De vara trecuta au început să-mi crească sânii (am 11 ani jumătate, atunci aveam 10 jumătate). Nu ma simt prea bine, și se vede când port tricouri sau malete.
Acum o săptămână a venit sora mea și mi-a pus mana pe sâni (iar mie nu-mi place deloc) și a zis ca am sâni mari (cred ca era puțin sarcastica). S-a dus la mama și i-a spus, iar mama i-a spus ca eu i-am spus ca fetele din clasa cu mine poarta bustiera. Mama are aproape 46 de ani și locuim la tara, sora și fratele meu locuiesc în oraș pentru ca au făcut liceul și bla bla bla. Mama i-a mai spus surorii mele să-mi cumpere ea la toamna (sora mea să-mi cumpere) ca ea (mama) e bătrână și nu mai știe ce îmi trebuie, în fine.

Sa port bustiera? Sânii sunt destul de mari (zic eu)

Va rog sa ma ajutați

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bine ca ai sâni. Altele ajung la 18 ani doar cu niste negi in loc de sâni.

| Anonima1215 a răspuns:

Da, este destul de evident că odată ce te confrunți cu ceea ce se numește pubertate va trebui să îți și iei bustieră, plus că bustiera te ajută să nu arate atât de... inestetic.

| Skaoncsnsk a răspuns:

Da o bustiera ar trebuie sa porți. Și nu trebuie sa îți fie rușine sau sa te simți ciudat, e normal eu când am primit prima bustiera eram foarte fericită și incantata.