| bianca11bibi a întrebat:

Am scris o poveste motivationala ce cred ca v-ar place vouă fetelor (in special) Ce părere aveți despre asa ceva?
Stătea in pat și gândurile îi treceau prin cap: Nu pot trece peste. Cu cât ne îndepărtăm mai mult cu atat îmi arde sufletul mai tare in mine... mi-e dor uneori de el, de tot. Nu pot sa cred ca nu mai e nimic, simteam totul pentru el și totusi nu era nimic. Nu stiu cum sa îmi explic, inca îl mai iubesc...
După atat de mult timp, DA inca mor după el, mi-e dor de el, mi-l doresc, îl iubesc și l-am iubit nebuneste ani la rand. Consider ca nu exista leac... e o boala de care nu scapi, se numește dragoste profunda și adevarata.
Atunci o voce din mintea ei se făcu auzita:
Ce poți face? Când sufletul moare in tine atunci când îl vezi, deși tu joci rolul fericirii lângă altul? Cum este posibila aceasta nemarginita tortura? Cum sa mai ai putere și motiv sa îți continui viața cu zâmbetul pe buze?
Cât timp sa mai rezisti in constanta tortura! Eliberează-te, mori odata cu tristețea, durerea, deșertăciunea
din slăbitul tau suflet! Și învie, renaște-te mai plină de luminatate și pace ca niciodata. Da dovada ca tu poți! Da dovada ca nu ai fost tu cea care își dorea sa nu fi existat plângând secata de puteri in dus, ca nu erai cea care nu mai avea chef de viața inca de la o vârsta frageda din cauza... CUI? Din cauza lui? Ai plans nopțile și te-ai rugat la o fărâma de fericire in lumea ta colorata sumbru de dezamagire și tristețe. te agățai de fiecare moment care te făcea sa te simți... CUM? Folosită, amăgită! Draga mea, fericirea nu consta in minciuna.
Ridica-ti privirea. Ce vezi? O oglinda sparta. Drept pedeapsa ca ai spart-o cu tristețe și furie, o vei repara cu zâmbete și fericire. Dacă cioburile nu se lipesc, înseamnă ca tu inca in adâncul sufletului strigi după ajutor, zaci pe fundul unei mari suferințe, dar in timp, vei învață sa te vindeci, iar când oglinda va fi reparata, vei revedea persoana puternica, încrezătoare, plină de viața și buna ca din totdeauna. Te vei regăsi pe tine, tu fata curajoasa și rațională, care nu se lasa călcată in picioare. Atunci vei realiza și îți vei spune : "Ce dor mi-a fost sa te vad"

Răspuns Câştigător
| BeatriceSuperStar a răspuns:

Da e o poveste buna pentru toate adolescentele

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Suna binisor, dar nu e motivationala.

| Victor453 a răspuns:

Am citi, stiu ca sunt baiat) dar oricum interesant, ai talent!