| Anonymous69 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste explicatii in legatura cu Balul Bobocilor. In ce consta? Bine, poate e cam devreme ca sa vorbim despre el, dar vreau sa aflu mai multe. Eu as vrea sa merg cu o anumita fata, dar am inteles ca exista unele preselectii. Si as vrea sa stiu cum se desfasoara si la ce se refera concursurile din timpul balului. Cat mai detaliat va rog, dau FUNDA. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| stweety10 a răspuns:

Te inscrii pe lista, cei de a 12a vor face o preselectie. Acolo va trebui sa te prezinti si sa raspunzi la intrebarile pe care ti le vor pune ei, cum ar fi: ce iti place sa faci in timpul liber? de ce crezi ca meriti sa castigi? ce materie iti place cel mai mult etc. Dace le place cum te prezinti, te vor alege sa mergi mai departe. Te vor pune sa iti alegi fata care iti va fi pereche, sau ti`o vor da ei, depinde cum vor. Pana la bal te vei duce cu cei de a 12a sa faci niste repetitii. Daca va fi proba de aptitudini, va trebui sa iti alegi ce vei face: sa canti, sa joci o piesa de teatru sau ceva de genul. La bal vei avea anumite probe, in functie de cum vei trece de ele te vor desemna mister boboc sau vei lua alt loc, locul 2, sau 3. La fete e si miss popularitate. Probele sunt funny aproape toate. Cred ca o sa va puna si proba de cultura generala. Juriul care va fi format din profesori si elevi cred, va da note fiecarui concurent la fiecare proba, mister boboc va fi desemnat in functie de punctaj. Bafta.

1 răspuns:
| ignore a răspuns:

Pai daca nu vrei sa participi la miss/mr atunci
-biletu daca vine dj e (80-100)
-biletu daca VINE VREO VEDETA (150-250) (l noi a venit dj sava si raluka si anda adam)big grin
-la bal de duci cu colegi nu trebuie sa inviti o fata sa stea cu tine toata seara (gasesti pe acolo o fata cu care sa dansezi sau nu gasesti nikio problema) stai cu baietii dansati (muzicaa house) beti bere
-o sa fie concursuri l care se castiga stile de apa / suc prajituri si l fete lenjerie asa e cam l toate)
1 intai pun un baiat pe un scaun cu mainile in buzunar si ii danseaza 3 fete si care i-a placut mai mult aia castiga ceva
2 sau scot 3 b si 3 f si b trebuie sa faca cu fetele in frate genoflexiuni si care rezista mai mult iar castiga ceva
aduc niste fete/ baietii sa danseze si voi stati si va uitati
numai daca stai prin fata exact langa scena te iau l un concurs da asa nu oricum din 1000 de copii nu te iau pe tine NUMAI DACA NU TE OFERI TU

iar daca participi la miss/mr daca treci de o preselectie dupa aia faci niste repetiti si gt.happy iti trebuie costum haine de zi sa defilezi in ele (sau poate l voi o sa fie concurs decat de miss nu si de mr)

in timpu balului stai si te uiti pe scena bei dansezi stai pe langa fata care iti placebatting eyelashes
de obicei lumea pe l 12-1 se plictiseste si se duke in alt loc sa danseze vorbesti cu pr tai ce vor sa faca cu colegi. o SA FIE SUPER:X