| Anamaria6384 a întrebat:

Am și eu nevoie de un sfat.as vrea sa reiau legătura cu un fost iubit care este in aceeasi școala cu mine deci ne vedem destul de des numai ca el ma evita se uita la mine da nu zice nimic sau nu se uita intenționat gen ma vede 2 secunde și schimba privirea uneori și comportamentul. Eu cred ca e suparat ca pe perioada in care am fost imperuna eu nu prea vorbeam cu el și cred ca deși am ieșit cu el s-a simțit respins. Ce as putea face sa Vb cu el sau sa ii dau de înțeles? As vrea ceva subtil nu Ma văd in stare sa ma duc direct sa vorbesc cu el după poate zice ori ca fac mișto ca îl caut după 8 luni ori ca sunt topita după el. plus ca nu știu nici dacă ma mai place.

4 răspunsuri:
| MissJJ a răspuns:

Cred ca in situatia asta, daca nici nu sunteti prieteni pe social media si n ai nici numarul lui, ai nevoie de un intermediar, o persoana pe care o cunoasteti amandoi si care sa l intrebe despre tine.

| Anamaria6384 explică (pentru MissJJ):

Avem o prietena comuna el a întrebat-o pe ea de mine ca mi-a zis dar fata aceea știe ca eu nu îl plac acum nu știu dacă i-a zis ca nici mie nu mi-a zis ce au vorbit decât ca a intrebat ce mai fac asta acum mult timp

| Petro_Iulia_2002 a răspuns:

Păi dă-i mesaj...şi încearcă să-te bagi în seamă cu el, cu cât vorbiți mai mult pe mes, încet încet va vorbi cu tine şi în viața reala laughing)

| Anamaria6384 explică (pentru Petro_Iulia_2002):

N-am numărul lui și nu suntem nici prieteni pe vreo rețea de socializare sad