| bubudya a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat. M-am indragostit de sotul celei mai bune prietene. Trebuie sa recunosc ca eu tin la ea foarte mult, dar sincer si pe el il iubesc la maxim si cand ma culc ma gandesc la el, cand ma trezesc ma gandesc la el. El pare sa fie glumet cu mine si am citit undeva ca cei care se joaca si glumesc impreuna si se sacaie se iubesc. Ei de la un timp nu se mai inteleg deoarece ea la inselat pe el. Am observat ca el nu prea mai tine la ea dupa cum se comporta cu el. Ce sfat imi puteti da? Va rog am mare nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca e mai bine sa stai deoparte.Nu e adevarat ca jandarmii nu au voie sa divorteze. Poate el ti-a spus ca a fost inselat de ea, si povestea cu interdictia de divort, ca sa se dea la tine.Baietii recurg la asemenea,, povesti,, ca sa-si justifice dorinta de a-si insela partenera.Sigur doreste sa te aiba,dar esti cam tanara sa intelegi asemenea,, smecherii,,. Atunci cand pici la mijloc intr-o familie, de obicei ai de suferit din partea ambelor parti. Daca iti este prietena, vorbeste cu ea despre motivul pentru care si-a inselat sotul, si te vei convinge.

7 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca esti sigura ca ea l-a inselat si nu exista nici un copil la mijloc, atunci fa-l sa priceapa ce vrei.E datoria lui sa discute cu ea despre o eventuala relatie cu tine.Pa.

| bubudya explică (pentru Danut_Popa_1961):

El stie ca ea la inselat dar nu s-au putut desparti deoarece el lucra la jandarmi si nu avea voie sa se desparta de sotie. Atunci au fost pe cale sa se desparta si ea in fiecare seara imi povesteste ca o sa plece si o sa se desparta de el. Cei doi au un copil

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru bubudya):

Cred ca e mai bine sa stai deoparte.Nu e adevarat ca jandarmii nu au voie sa divorteze. Poate el ti-a spus ca a fost inselat de ea, si povestea cu interdictia de divort, ca sa se dea la tine.Baietii recurg la asemenea,, povesti,, ca sa-si justifice dorinta de a-si insela partenera.Sigur doreste sa te aiba,dar esti cam tanara sa intelegi asemenea,, smecherii,,. Atunci cand pici la mijloc intr-o familie, de obicei ai de suferit din partea ambelor parti. Daca iti este prietena, vorbeste cu ea despre motivul pentru care si-a inselat sotul, si te vei convinge.

| Alexsiatit a răspuns:

Prietenia este un sentiment frumos! Dragostea este un sentiment placut! Placerea este esentiala!
Sexul este necesar si nu este un simplu moft!
Deci gandeste, chibzuieste judeca, pune-n ba; lanta si alte variante si abia apoi poti merge mai departe.
Uauuuu, citesc ce-am scris si cum pare atat de serios si "oficial" voi incerca sa o "dreg" putin si-mi voi permite o mica "glumita":
...Dar inainte de toate, mai bine suna-ma pe mine! (rosiiiiind)
Alexsiatat

| Sweet001 a răspuns:

Woow! straight face. E un pic cam complicat dar mie mi s-a intamplat ceva asemanator doar ca iubitul celei mai bune prietene s-a indragostit de mine, nu a fost ceva lung doar am stat o seara impreuna. Dar la tine e ceva thinking! Te sfatuiesc sa astepti poate ca se vor desparti si vei avea o sansa! :*

| MickeyEs a răspuns:

Nu ştiu câţi ani ai, dar mi s-a întâmplat şi mie acelaşi lucru. laughing
Aşteaptă să vezi ce o să se întâmple... nu spune nimic nimănui, mai ales celei mai bune prietene. Lasă să treacă timpul, încearcă să fii mai rece. Totul în viaţă e să ai răbdare! Poate e doar ceva de moment, nu te arunca cu capul înainte. Baftă! Fundă? happy

| StEfAnIa98 a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti cu prietena ta si sa-i spui ca te-ai indragostit de sotul ei si apoi sa vb si cu el sa vedeti daca puteti fii impreuna