| Matei23Matei a întrebat:

Cum poţi sa uiţi o persoana? M-am intalnit cu o fata cu care m-am despartit din cauza ca m-a inselat si se ducea cu alte prietene cu baietii, pe la zile de nastere si saune si vorbea cu altii, acum are alt prieten dar tot o iubesc, ma culc si ma trezesc cu gandul la ea

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te apuci serios de treaba si-ti ocupi mintea si mainile cu munca, ca sa uiti a te mai ganditii la acea fata.

| Crackman a răspuns:

Cauta alta tipa ca altfel o sa ramai în trecut pierzi prezentul și sufoci viitorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

De uitat, nu poti uita ceva semnificativ, asta daca nu ajungi sa suferi de amnezie permanenta

Doar incepe si observa-te pe tine si gandurile tale, devino usor mai constient si astfel iti vei da seama ca esti atasat, iar atasamentul este mai mult despre iubirea de sine decat despre iubirea de altul, ceea ce este egoist din punctul meu de vedere, iar a fi egoist, tot din punctul meu de vedere, este imoral

Inca mai exista probabil un mini atasament in tine

Cateva sugestii: Gandeste-te la lucrurile pozitive pe care le-ai facut odata cu aceasta experienta, ia totul ca pe o experienta, ocupa-ti timpul cu altceva, povesteste cuiva sentimentele, trairile si gandurile tale, este important sa fie cineva care sa nu te judece, sa te asculte si sa incerce sa inteleaga

Mult succes!

| Kupito a răspuns:

Gasește-ți ocupație, umpleți timpul cu ceva, oamenii ocupați nu au timp să se gândească la cineva care nu a dat doi bani pe ei?

| DoruGrasu a răspuns:

Gandeste-te ca are ciomag