| Miki_2661 a întrebat:

Am şi eu nişte întrebări pentru cei de la liceu cu profilul mate-info. Sunt clasa a 8-a, sunt din Bucureşti şi sunt nehorătâtă în privinţa liceelor şi profilelor. Mă gângeam să merg la filologie sau socio-umane, dar mă gândesc că în viitor nu prea m-ar ajuta aceste profile. Nu prea mă pricep la matematică, deşii mă cam bate gândul să dau la mate-info.

Întrebările mele sunt cât de greu e la acest profil, câte ore pe săptămână faceţi, ce fel de matematică faceţi mai mult ( geometrie sau algebră)?
Nişte sfaturi nu m-ar deranja, voi ce părere aveţi?

Vă mulţumesc :*!

1 răspuns:
| SpeciMen a răspuns:

1. nu te du la mate info daca nu ai habar de programare (pascal,java,c++,php, html, etc.).
2. matematica e foarte grea, uneori 2 ore de mate pe zi.
3. nu se face deloc geometrie, doar vectori...