| andreimadalina a întrebat:

Am si eu o intrebare am facut 18 ani in ianuarie si ni mi-a venit nici acum alocatia.mentionez ca urmez studiile si ca am dat adeverinta la scoala. unde ar trebui sa ma interesez? ma puteti ajuta? multumesc happy

6 răspunsuri:
| Malinutza99 a răspuns:

Nu cred ca vei mai primi alocatie de la 18 ani...

| andreimadalina explică (pentru Malinutza99):

Eu stiu ca da daca urmezi studiile.

| Malinutza99 a răspuns (pentru andreimadalina):

Eu am o vecina care isi continua studiile, dar nu mai primeste alocatie...

| andreimadalina explică (pentru Malinutza99):

Eu am rezolvat chestia cu alocatia zilele astea an sunat la agentia nationala pentru prestatii sociale.am gasit pe internet numarul. orice copil peste 18 ani primeste alocatie doar daca urmeaza studii.deci sa se informeze

| Malinutza99 a răspuns (pentru andreimadalina):

Ok... o sa ii spun. Ma bucur ca ai rezolvat probema. Succes la scoala! O zi buna!

| 3duffyduck3 a răspuns:

Buna. Asa a patit si sora mea. Cred ca trebuie sa te duci cu o adeverinta de elev si o copie dupa buletin si cu buletinul tau la institutia care se ocupa cu alocatiile (nu mai stiu cum ii zicea, am un lapsus, scuze) si acolo trebuie sa scrii numele si CNP-ul tau pe spatele copiei. ceva de genu. sper sa te ajute cu ceva.