| anonimul95 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare: daca am 18 ani si nu am avut niciodata pana acum prieteni si nici prietena mai am vreo sansa?
Parintii mei sunt divortati cu mama nu ma inteleg, colegii mei de scoala m-au batut de cand am mers la scoala in fiecare zi iar eu maa simt singur. Nu am cu cine sa vorbesc. Nimeni nu ma vrea.
Ma gandesc ca cea mai buna solutie ar fi sa mor. Va rog sa ma ajutati.

10 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Gandeste pozitiv. Va veni si vremea ta. Incearca sa te faci placut si util. Incepi cu prietenii, va veni si prietena.

| peperonies a răspuns:

Ori i se face cuiva mila si iti rebooteaza viata sociala, ori. o sa fie din ce in ce mai rau. E din ce in ce mai greu cu cat inaintezi in varsta.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| puppetmaster a răspuns:

Daca ar sti lumea de cate ori am vrut eu sa ma sinucid...dar sincer acuma, exista o vorba:"Mai intai suferinta si apoi fericirea". asa ca gandeste pozitiv, ai rabdare si incearca sa-ti faci prieteni, ca nu-ti va pica nimic din cer...succes!

| anonimul95 explică (pentru puppetmaster):

Mai bine mor. Oricum traiesc degeaba.

| SebastianBoanca a răspuns:

Da-mi un mesaj privat ca stiu eu cum sa te ajut cu toate astea. Astept mesajul. O zi frumoasa! happy

| anonimul95 explică:

Banuiesc ca nu am nici o sansa asa ca nu mai are rost sa traiesc. Oricum o fac degeaba.

| anonimul95 explică:

As vrea sa ma sinucid mai bine. Asa vor scapa de mine toti oamenii.

| anonimul95 explică:

Toata lumea se va simti mai bine dupa ce mor.

| anonimul95 explică:

Imi pare rau daca am suparat pe cineva de aici. Sunt cel mai mare prost din lume si trebuie sa mor.