| Tony_4916 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Eu cant si cam de un an am vocea in schimbare. Fac si canto dar pe timp de vara am luat o pauza. Fac vocalize in fiecare zi si cant dar dupa ce solicit cam 5 minute vocea incep sa ragusesc si sa am dureri in gat. O fi din cauza schimbarii? Dar daca nu maii e atunci e ceva mai grav? M-am gandit sa ma duc la un control dar mi-e frica de aparatlaughing. Va rog spuneti-mi ce e...

1 răspuns:
| elenaai a răspuns:

Buna! Eu nu fac canto si nici nu cant foarte binelaughing, dar cred ca e posibil intr-adevar ca vocea ta sa fie in schimbare, dar cel mai bine este sa consulti un medic, nu e neaparat sa ai de-aface cu aparatele, doar ii spui ce problema ai si daca e doar vocea in schimbare nu ai de ce sa te temi. Sper ca te-am ajutat si succes!