| RauL8229 a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare

Imi place de o fata de ceva timp, am tot vorbit prin mesaje pe Instagram, si am tot incercat sa prind vreo ocazie sa vorbesc fata in fata cu ea, dar e cam greu, mergem din aceeasi biserica dar problema e ca de fiecare data cand se termina un program ea pleaca direct, sau daca avem ceva intalniri mai diferite ea sta cu prietenele ei sau familia si nu prea sunt genul care sa merg direct sa ma bag in seama cu ea asa.
M-am gandit sa incerc sa mai vorbesc cu ea, si sa o intreb daca vrea sa iesim la un suc sau ceva asa simplu.

Credeti ca ar fi gresit sa ii zic sa iesim undeva daca nu am vorbit niciodata fata in fata?

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Da, te-ai gandit bine. Si nu e nimic gresit in a o invita la un suc, chiar daca nu ati vorbit fata in fata. In ziua de azi, se mai leaga si prin retelele sociale prietenii.

| RauL8229 explică (pentru Delcatty):

Din pacate a zis ca nu e interesata. Asta ma face cam confuz sincer, avand in vedere ca vorbeam de ceva timp si vorbeam chiar fain, si se uita la mine tot timpul cand ma vedea si zambea si asa. Nu prea inteleg dar pana la urma e decizia ei

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă vorbești cu ea de ceva timp și merg lucrurile ok poți încerca s-o chemi la o plimbare mai degrabă și „o ciocolată caldă/un ceai" cred c-ar aprecia mai mult. Normal că nu vorbește cu tine acolo, nu e un loc unde să se simtă confortabil să se afișeze cu-n băiat, mai ales că sunt și prietenele și familia acolo

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Credem că nu ar fi greșit. Ba ar fi chiar necesar.

| Sofer a răspuns:

Vorbesti cu ea prin mesaje si ii spui ca ai vrea sa iesi cu ea.