| AndreeaValentina0 a întrebat:

Am si eu o întrebare legată de liceu. Vreau să dau la mate-info, dar imi este frică că nu o să mă descurc. Adica am note mari, am avut medii de 9 si de 10. Este chiar asa de greu?

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme, cat timp vei invata. Eu am fost la o clasa de matematica-informatica intensiv informatica si a fost destul de ok. La materiile importante am luat-o de la zero. Mai ales la informatica, pentru ca e posibil ca unii dintre elevi sa nu fi facut informatica in gimnaziu sau cel putin nu in programul in care urmeaza sa lucrati (eu, de exemplu, am lucrat in gimnaziu in Pascal, iar in primii trei ani de liceu in C++). Vei avea multe ore de informatica (teorie+laborator) si este important sa lucrezi foarte mult acasa si, normal, sa iti placa materia.
Teze... romana, matematica, informatica si o materie la alegere (fizica/chimie/biologie).
Bac... matematica M1, romana, o materie la alegere (fizica/biologie/chimie/informatica).

| AndreeaValentina0 explică (pentru Kerre):

Eu nu am facut informatica in clasele 5-7 (aveam in orar, dar nu faceam), iar in a8-a nu am deloc. Multumesc

2 răspunsuri:
| IoanaRoman09 a răspuns:

Nu-s la mate info insa din cate stiu e destul de greu