| AlupeiLarisaAndreeaDF a întrebat:

Am si eu o mica (mare) problema:Mi-a venit ieri ciclul manstrual si maine seara trebuie sa dansez la un spectacol.Inca o problema e ca in costumatie am colanti albi, un pic transparenti si nu stiu cum sa procedez ca sa nu se vada urat ssau sa ma patez.De absorbantele interne, mi-e frica sa la folosesc pentru ca nu am mai folosit inainte, dar am auzit ca sunt niste pastile care mai diminuiaza scurgerile? Cum sa procedees, ajutooor.

4 răspunsuri:
| lexybelle a răspuns:

Poti folosi absorbantele interne, nu este asa de grav, si nu ai de ce sa iti fie frica.Sunt putin incomode insa alta solutie eu nu vad, pentru ca daca folosesti absorbante obisnuite o sa se vada, si o sa fie urit, si plus la asta poti si sa te patezi, dupa cu ai spus si tu.

| AlupeiLarisaAndreeaDF explică (pentru lexybelle):

Avand in vedere ca am 12 ani, pe langa faptul ca nu stiu cum sa le folosesc, nici macar nu stiu de unde sa le cumpar.Plus ca daca ii spun mamei, mai ca ma ia la bataie cu superstiitii de-a ei babesti straight face

| Mihai987567 a răspuns:

Tampoane happy.

| Mihai987567 a răspuns:

Tampoane. happy