| mariucaflorentinanita54 a întrebat:

Buna, am si eu o mica problemă, pe 29 luna trecută trebuia sa-mi vina menstruatia dar nu mi-a venit, țin să menționez că este prima dată când imi întârzie, vreau sa aflu mai multe detalii

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Medicul gineoclog ti-ar putea da aceste detalii dupa ce te consulta si vede ce se intampla cu organele tale reproducatoare!

| dullcat a răspuns:

Buna.Cati ani ai? Fie este ceva serios fie doar o intarzierea cauzata de stilul de viata sau de fluctuatiile de hormoni, ceea ce e mai probabil daca esti adolescenta. Nu trebuie sa te sperii.

| mariucaflorentinanita54 explică (pentru dullcat):

Am 15 ani

| dullcat a răspuns (pentru mariucaflorentinanita54):

E ok.Ai citit ce ti-a trimis Hyperion7?

| Miruna333 a răspuns:

Nu e motiv de ingrijorare cateva zile. Menstruatia intarzie din N motive, citeste pe internet. Daca tot mai intarzie, fa-i o vizita ginecologului

| Ilovedinero a răspuns:

Buna.Menstruatia poate intarzia din mai multe cauze.Printre acestea se numara
-anemia
-schimbarea stilului de viata
-dezechilibru hormonal
-ai pierdut/ luat in greutate
- ai " racit la ovare"
- ai stat mai mult timp fara sa mananci
- aparitia unei sarcini