| JustMe_9688 a întrebat:

am si eu o micuta problema.mama unei prietene e cam "nebuna". o acuza pe fiica ei ca fumeaza si a pedepsit-o (nu o lasa sa iasa afara decat la ea la poarta pana la 11 maxim). aseara m-am dus la ea la poarta si a inceput mama ei sa se ia de mine ca eu as fi invatat-o sa fumeze si fel de fel de panarame. Eu i-am zis prietenei mele ca nu voi mai merge la ea la poarta ca sa nu se mai ia mama ei de mine, dar am impresia ca ea s-a suparat pe mine. Ce sa fac? ca nu vreau sa imi stric prietenia cu ea sad

4 răspunsuri:
| alle332 a răspuns:

Te duci in continuare si ii explici mamei sale ca voi nu FUMATI!

| Youcandoit a răspuns:

Incearca sa vb cu ea si fa-o sa inteleaga ca nici pentru tine nu e usor sa te duci la ea iar mama ei sa inceapa sa tipe la tine, mai ales dat faptul ca esti nevinovata.happy

| diulia a răspuns:

Incearca sa vb pe mess cu ea...incearca sa vb cu mama ei sa-i zici ca nu-i adevarat.ca ii vrei doar binele ficei sale...

| Fabulous a răspuns:

Eu sincer cred ca mama prietenei tale, are motivele ei sa creada ca fiica ei are probleme.Totusi o cunoaste mai bine decat oricine si poate ca tu nu ai nici o vina dar ea nu stie cine este vinovatul pentru comportamentul fiicei sale asa ca incearca sa-i indeparteze pe toti de ea