| Anamaria6384 a întrebat:

Am și eu o nelămurire, se tot tine după mine un băiat, acum câteva săptămâni chiar am și ieșit de câteva ori, doar ca eu nu prea ii arătam ca țin la el..de atunci a început iar sa ma caute, sa îmi vorbească frumos. Ba chiar sa ma cheme sa ieșim in locuri publice..toate Ok, doar ca acum câtva timp o fata a pus poza cu el și uneori își dau Likeuri, se știe cu ea dinaintea mea cu mult. Intrebarea mea este..de ce se mai tine după mine dacă sunt șanse mari ca el sa fie cu ea? Are rost sa accept sa ieșim, iar? Sa văd ce se întâmpla? Plus ca nu ii este frica, ca odată ce ieșim in locuri publice o prietena de a ei ne-ar putea vedea și i-ar spune?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă te tot invită să ieși cu el cred că te place.
Oricum cel mai bine ar fi să discuți cu el despre asta.

| Iote a răspuns:

Intreaba-l direct care este relatia sa cu acea fata care a pus poza. Atunci vei sti ce sa faci.

| Anamaria6384 explică (pentru Iote):

Pai nu, ea a pus un story cu el.el absolut nimic cu ea..de aceea nu pot ca nu e ca și cum a pus el.(eu pe ea o urmăresc de la altcineva) nu o am personal.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Probabil ca te place pe tine, si cred ca si el are ceva dubii ca nu prea tii la el, iar pentru a se convinge mai incearca sa iasa cu tine pentru a vedea daca tii la el sau nu, iar pentru a-si face o parere despre tine vrea sa petreceti cat mai mult timp impreuna. Asa e felul lui de a-ti castiga increderea. Iar daca el si cealalta prietena a lui isi dau like e pentru ca se cunosc de foarte mult timp si ca sunt prieteni buni, iar un like nu inseamna nimic din niste like-uri nu iti faci iubita, eu cu o prietena de a mea chiar ne dam adoruri la poze, dar asta nu inseamna ca avem o relatie...Dar poate ca momentan nu tii la el pentru ca nu ai ajuns sa il cunosti. Acorda-i o sansa, cunoaste-l, iar daca nici atunci nu iti place ramaneti in zona de prieteni. Trebuie sa ajungi sa cunosti o persoana pentru a sti daca e potrivita pentru tine, pentru ca uneori caliotatile unei persoane se decopera un timp, asa sunt unele persoane