| rolla a întrebat:

Buna! Am si eu o problema : imi place un baiat cu care m-am intalnit la un concurs si care apoi mi-a luat id-ul. Am vorbit prima data mult cu el, dar apoi cand intram pe mess nu vorbea cu mine (eu eram prima care incepea discutiile) si cu timpul m-am indragostit de el. I-am spus ca il plac si nu a zis decat ca apreciaza ca i-am spus si ca sunt draguta, la care eu i-am spus ca inteleg ca nu simte la fel si a spus ca nu a zis nici da nici nu. Am mai vorbit de atunci, dar nici o data despre asta. Ce sa inteleg ca simte? Ma place? Si cum as putea sa fac sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| Allexaandraa a răspuns:

Tu il placi pe el, dar el? Cand 2 persoane se plac sunt impreuna,nu poti sa stai cu cine pe care il displaci,ca sa ai o relatie cu cineva trebuie sa existe acel ceva care sa atraga,sa ai o relatie frumoasa,dar daca tu il placi,si el nu simte acelasi lucru pentru tine cum simti tu pentru el nu are rost,el poate sa aiba o relatie cu tine,dar nu va avea nimeni de suferit,decat tu,ca vei ajunge sa il iubesti iar el,poate ca iubeste pe altcineva. Daca te placea iti spunea, si cred ca nu ti-ar fi spus pe mess, poate ca ti-ar fi spus in fata si ar fi vrut o relatie cu tine.Nu ai ce sa faci,sau sa schimbi ca sa te placa, cine te place, te place asa cum esti.Sunt multi baieti peste tot.Te pup si ai grija de tine.

2 răspunsuri:
| Allexaandraa a răspuns:

Nu ai pentru ce... si mersi pentru fundita.

| rolla explică:

Multumesc pentru sfat. Nu e ultimul baiat din lume happy