| Medis a întrebat:

Buna

Am un coleg de clasa, si imi place de el, iar el a aflat de la cel mai bun prieten al lui. Treaba este ca as vrea sa-l fac sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el, deoarece el se poarta foarte frumos cu mine si de cand a inceput anul scolar nu m-a injurat si nici jignit niciodata. Vreau sa-i atrag atentia si sa-l fac sa inteleaga ca nu imi bat joc. Parerea mea este ca ma place si vreau sa grabesc putin lucrurile big grin. Doresc sfaturi va rog :*

Răspuns Câştigător
| jane' a răspuns:

Hmm. ce ai zice sa faci tu primul pas?
De exemplu sa il chemi uneva, doar voi doi, sa ma plimbati prin parc, prin oras, sa iesiti la un suc? Incearca sa gasesti locuri cat mai romantice. ce zici? Poate prinzi momentul potrivit si, grabesti putin lucrurile smug

noroc in continuaree :*

2 răspunsuri:
| aiam a răspuns:

Dacă vrai să fii cu el fă tu prima primul pas... curaj
Luptăte pentru fericirea ta

baftă

| Punct a răspuns:

Depinde cati ani anihee hee
Sincer, daca ai o varsta frageda, nu ar trebui sa ai prieten, pentru in aceste momente ar trebui sa te preocupe mai mult copilaria, scoala, ale lucruri, nu " Iubitii ".
Daca esti la liceu, nu stiu, fi prietena buna cu el...
De obicei nu stiu ce sfaturi sa dau cand vine vorba de subiecte ca acestea, insa am incercat...