| oxana_9056 a întrebat:

Am un fel de relatie cu un baiat, care momentan nu este in tara. Am aflat ca el mai are o prietena acolo. Nu spun ca este foarte gresit. deoarece nu avem o relatie "normala" deokmdata.deci il inteleg. Dar nu pot spune ca sunt chiar nepasatoare. Ce sfaturi imi dati? s sfaturi pentru a nu tine "enorm" la el (macar pana se intoarce). deoarece n'as vrea sa "sufar" prea mult daca s'ar intampla ceva. Dau s funda. happy

Răspuns Câştigător
| denisssa a răspuns:

Daca nu esti indiferenta inseamna ca tii la el, iar de la a tine pana la a tine ''enorm'', a-l iubi nu mai e mult. Degeaba ti-as zice eu fa aia sau nu face aia pentru ca tu oricum faci ce simti, cum iti spune inima, nu poti tine la o persoana si in acelasi timp sa ai o gandire rationala legata de relatia voastra.
In plus daca el are o prietena si vorbeste si cu tine nu ai un mic semn de intrebare. Adica chiar daca aveti o relatie normala, eu am inteles ca nu sunteti doar prieteni. Eu zic sa te hotarasti ce simti cu adevarat, sa iti raspunzi la toate intrebarile si in functie de asta sa te gandesti la ce vei face mai departe deoarece nu cred ca iti e atat de indiferent. Si bineinteles sa vorbesti si cu el. Cine stie ce se poate intampla...
Sper ca te-am ajutat cat de cat. Daca vrei poti sa imi trimiti mesaj sa imi spui ce ai facut.
:*

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu inteleg, ce intelegi tu prin "un fel de relatie? O relatie la distanta? Iar in al 2-lea rand, daca el are 2 prieteneraised eyebrows adica sta si cu tine si cu ea, inseamna ca nu va putea fi niciodata fidel unei fete, deci mai bine uita-l, caci nu cred ca ar putea sa-ti fie fidel vreodata.

| smile a răspuns:

Buna! Pai in primul rand sincer eu printr-o relatie normala inteleg o relatie fara compormisuri, fiecare face ce vrea si umbla cu cine vrea insa sunteti impreuna.In fine nu stiu ce sa zic... s-ar putea sa iti pese de el daca chiar incepi sa ti la elsadPoate fara sa vrei te atasezi de el si vei suferi.Parerea mea este ca ar trebui sa iti gasesti un baiat cu care sa ai o relatie chiar normala si sa nu astepti pana se intoarce iubitul tau din strainatate.Succes