| KolG a întrebat:

Revin si eu cu o nedumerire pe care poate toti dintre noi am intampinat-o. In primul rand am 17 iar persoana despre care o sa discutam la momentul actual are 16 ani. Am vorbit cu o fata aproximativ 2 saptamani si am iesit zilele astea (vreo 4-5). Pana acum nu am mai asteptat dupa o fata asa mult, de obicei cand vorbeam cu o fata a 2-a zi ieseam si ma puneam cu ea, adica o sarutam pe drum spre casa sau ceva gen. Acum totul e diferit, se vede ca fata ma vrea, adica mereu vrea sa iesim afara, ea mi-a cerut nr de telefon *laugh*, mereu imi spune sa ii dau mesaj, daca ar fi dupa ea ar trebui sa stau non-stop cu telefonul in mana. A fost o chestie cand ne-am intalnit cu un prieten si ne-a intrebat,, sunteti impreuna?,, eu am tacut din gura si ea a spus,, nu, inca,, si a incepuse sa rada subtil. PROBLEMA este ca ceva ma retine sa o sarut cand o las acasa sau poate nu stiu eu cum. Niste sfaturi prietenesti va rog? Multumesc. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Se refera la acei barbati care traiesc doar ca sa le faca pe plac femeilor cu care sunt, fara sa aiba caracter, sau curaj sa o supere cumva sau sa riste cu ea tocmai pentru ca le este frica sa nu le piarda deoarece le adora.Ele ii cam joaca pe degete.Si tu esti prin aceiasi situatie momentan si tocmai asta te si blocheaza sa o saruti.O placi prea mult si iti este frica sa nu te refuze asa ca astepti.

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

La cate spui ca ai schimbat pana acum, deja esti gigolo.Se pare insa ca te`ai cam indragostit, poate e cazul sa te linistesti si sa lasi lucrurile sa decurga de la sine.Esti cum ar spune unii "barbat sub papuc" happy

| KolG explică (pentru WaterDrop):

Chiar n-am auzit expresia asta, ce inseamna laughing?

| WaterDrop a răspuns (pentru KolG):

Se refera la acei barbati care traiesc doar ca sa le faca pe plac femeilor cu care sunt, fara sa aiba caracter, sau curaj sa o supere cumva sau sa riste cu ea tocmai pentru ca le este frica sa nu le piarda deoarece le adora.Ele ii cam joaca pe degete.Si tu esti prin aceiasi situatie momentan si tocmai asta te si blocheaza sa o saruti.O placi prea mult si iti este frica sa nu te refuze asa ca astepti.

| Yon1470 a răspuns:

Trebuie s-o alinti,sa-i spui vorbe dulci si sa glumesti cu ea,pentru a se simti bine, iar cand o prinzi in brate, baga-i si o limba pe gat, daca tot vrea si fata. Daca crezi ca ai retineri si chiar nu poti, ii poti recomanda un prieten!

| Superman1243 a răspuns:

Probabil in subconstient iti este teama sa o saruti ca pe celelalte fete pentru ca EA nu este ca celelalte fete! Si ti-e frica sa nu o pierzi!
Sa te porti frumos cu ea, sa o inviti la suc, pizza, la un film, ce vrei tu si ii place si ei si lucrurile or sa mearga de la sine dupa cateva intalniri!
Bafta in continuare cu fata si sa ai grija de ea! happy

| KolG explică (pentru Superman1243):

A trecut aproape o saptamana, cat sa mai ies cu ea fara sa fac nimic?