| Iuszy a întrebat:

am un S4 si mi s-a ars ecranul singur...
La ora 11 are mami pauza la lucru,si am vrut sa o sun,si nu mi s-a aprins ecranul,am fost la vecina si a zis ca probabil s-a ars ecranul pentru ca,atunci cand primesc mesaj,LED-ul verde se aprinde,si el se aprinde,sau cand l-am bagat la incarcat, a facut zgomotul ala....deci pur si simplu i s-a ars ecranul
Eu l-am luat in octombrie si suntem in ianuarie 100% mai are garantie
Dar... oare se repara la garantie? Nu l-am aruncat, nu am facut nimic cu el...pur si simplu!
Am 2 intrebari:
1. Oare se poate repara la garantie?!
2.Cata garantie au telefoanele Samsung?!
Va rog din suflet.
Apropo, l-am luat nou!:
Ajutati-ma va rog!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Il repara in garantie. Iei garantia si suni la ei si le spui ce ai patit. Apoi faci copie de pe garantie si factura. Factura o trimiti in copie si garantia in original, impreuna cu toate accesoriile. Toate telefoanele noi au 2 ani garantie si la unle magazine se poate prelungi.

| Iuszy explică (pentru Salontanul):

Si daca nu e ars ecranul, ci are o problema cu touch-ul?!

| Salontanul a răspuns (pentru Iuszy):

Orice defectiune care nu apare in urma unei loviri, demontari sau reparatie. Deci daca s-a stricat instantaneu il trimiti la reparat.