| Melii199 a întrebat:

am vorbit cu un baiat si erau toate bune si frumoase, insa el are niste probleme, adica vorbeste cu mine ceva timp, ne sunam intruna reciproc, vorbeam, dar mereu dupa 1 luna de vorbit, nu mai imi trimitea mesaje, nu ma mai cauta. Chiar I-am trimis 2 mesaje si nici nu mi-a raspuns ( niciodata nu s-a intamplat asta )
Acuma suntem din nou intr-o astfel de situatie, dar problema este ca el s-a angajat la o terasa pe care o frecventez si mereu se uita la mine, imi zambeste, cand trece pe langa mine ma saluta. Ce sa fac? Sa il las in pace?
Si ca sa mai mentionez : el are niste probleme de familie, cred. Prima data cand l-am intrebat de ce ii sec cu mine mi-a zis " daca nu as fii, nu as avea ce sa iti zic "

1 răspuns:
| deealazar98 a răspuns:

Arata-i ca nu iti pasa de faptul ca nu te cauta. Nu-l mai cauta tu prima pentru ca o sa i se urce la cap. Va crede ca e important si poate sa faca ce vrea din tine. Si in legatura cu prolemele din familie, daca nu vrea sa ti le spuna probabil nu are incredere in tine sau asteapta sa te rogi de el sa vada cat de mult iti doresti sa stii. Acum tu alegi daca o sa-l mai cauti in continuare sau nu, dar eu zic sa il lasi pe el sa te caute primul happy