| Ea_6038 a întrebat:

Buna`! Anticonceptionale ingrasa? Care sunt avantajele?

6 răspunsuri:
| saku970 a răspuns:

Faza ca ingrasatul este decat un mit, avantajele: nu ramai insarcinata, dezavantaje: poti lua boli cu transmitere sexuala(prezervativul este mai sigur)

| saku970 a răspuns:

Stiu am si speciicat ca pezervativul este mai sigur ca sa nu iei boli cu transmitere sexuala (MadnessCaffe)

| saku970 a răspuns:

MadnessCaffe.Bineinteles ca ma refeream ca trebuie neaparat sa ai si un contat sexual ca altfel de ce mai iei anticonceptionale? Ca sa ai ce face?

| MadnessCaffe a răspuns:

"Care sunt avantajele?" rolling on the floor doamne ce intrebareeeeeee

Cica care sunt avantajele, pai tu crezi ca anticonceptionalele sunt ca ciocolata le consumi de placere?

Avantajul anticonceptionalelor e ca nu ramai insarcinata, daca ai stii ce sunt AC (Anti-Conceptionalele) nu ai mai intreba care sunt avantajele

Si nu ingrasa.

| MadnessCaffe a răspuns:

@saku970 Bolile cu transmitere sexuala se iau indiferent daca iei sau nu anticonceptionale.

| MadnessCaffe a răspuns:

@saku970 Citez "dezavantaje : poti lua boli cu transmitere sexuala" cu alte cuvinte nu lua anticonceptionale ca iei sida nu? Bolile cu transmitere sexuala pot fi prevenite doar prin folosirea prezervativului.