| Aeternum a întrebat:

Anul acesta am facut revelionul cu iubitul meu si inca cativa prieteni la el acasa si totul a fost bine pana cand el s-a imbatat de nu mai stia de capul lui si a inceput sa imi vorbeasca foarte urat,sa se dea la alte fete,sa le permita sa-l pipaie pe sub blugi si multe alte treburi de genul si totul de fata cu mine. De dimineata cand si-a mai revenit si am ramas singuri am incercat sa-i explic printre lacrimi ca ceea ce a facut m-a durut ingrozitor iar raspunsul lui a fost simplu:"Iubito,am fost beat si inconstient, asa ca te rog sa uitam tot ce s-a intamplat". I-am spus ca asa ceva nu se poate uita si ca nu voi mai avea niciodata incredere in el dupa tot ce a facut. Tin sa mentionez ca il iubesc si as face orice este posibil sa nu ne despartim dar in cazul de fata chiar nu stiu ce fac. Ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Stiu ca iti este foarte greu,dar totusi oricat de beat ar fi fost tot si-ar fi dat seama, catusi de putin, ca esti iubita lui, esti prezenta acolo, deci nu se cade sa faca ceea ce a facut. Dupa mine, cred ca asa cum a avut tupeul sa faca acele lucruri in fata ta, nu cred ca i-ar fi rusine si a doua oara; o sa zica ca o sa-l ierti si de data asta.
Cred ca ai cam inteles ce vreau sa spun.

P.S:Gandeste-te ca ti-a spus foarte usor ca a fost beat si inconstient. Ori daca ar fi avut macar o farama de bun simt, s-ar fi simtit jenat.

| CristiB93 a răspuns:

Iarta-l acum, dar daca mai face vreodata asa, eu l-as parasii in locul tau

| DeidaraXR1 a răspuns:

Imi poti spune ce lucreaza daca are un job sau ceva?

| Aeternum explică (pentru DeidaraXR1):

Ce importanta are?

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru Aeternum):

Daca face munca fizica foarte mult este o problema mare deoarece oboseala+alcool=dezastru. Barbatii sunt mai aventuratici decat femeiile si unul fata de altul trebuie sa fie toleranti. Cea ce a facut este o greseala mare dar preferi sa il uiti de tot? Daca e prima sau a doua oara cand a facut-o mai iarta-l. Daca si-o ia in cap ranestel cu aceeasi moneda deoarece barbatii sunt si niste porci... :/

| Azazea a răspuns:

Eu in locul tau i-as da papucii. Ce respect are el pentru tine daca face asa ceva, si mai rau, chiar de fata cu tine, alcoolul nu e o scuza, niciodata nu a fost. Imi pare rau pentru tine, dar daca macar tu te respecti... nu umbli cu asa jerk.

| Lariiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Stii cum e? baietii in general la betie isi fac de cap. oh go on nu trebuie sa pui la suflet dar uneori astia la betie spun adevar... e ciudat oriucm. ia o decizie, asica incearca sa iei o decizie pentru amandoi cat de cat buna, sa nu va doara pe nici unul dintre voi

| abcabcabc a răspuns:

Pune-l sa-ti dovedeasca ca iti pare rau
daca-ti dovedeste atunci continua relatia daca esueaza paraseste-l

| Kyou a răspuns:

Ar trebui sa-l lasi o vreme sa vada cat de mult te-a ranit. Pastreaza distanta putin pana il faci sa regrete. Vezi ce reactie are. Daca e indiferent si nu-i pasa ar trebui sa te desparti de el, chiar daca tu nu vrei asta crezi ca iti va fi bine intr-o relatie in care nu poti avea incredere in el? Insa daca este efectat si i se face dor de tine ar trebui sa-l ierti. Totusi, nu ceda asa usor.

| PisicutzaCuTupeu a răspuns:

Majoritatea baietilor fac asta. Alegand bautura uitand de iubitele lor. oh go on
Draga mea nu poti uita ce a facut, la o adica e beat raneste un om si dupa isi cere iertare?
Trebuie sa iti dovedeasca ca te iubeste!
Fapte nu cuvinte.
Ai si un orgoliu in tine nu trebuie iertat asa usor. Ca daca faceai tu asta el nu cred ca trecea asa usor cu vederea.
Sa-ti arate ca pentru el acele fete nu inseamna nimic si ca tu esti singura fata din viata lui.
Ai grija ce faci, sa nu suferi mai tarziu. :*

| Nolkyz a răspuns (pentru PisicutzaCuTupeu):

Nu... Nu toti barbatii fac asa la bautura. Nu toti se dau la alte tipe.