| AleWhatever a întrebat:

As aprecia daca raspundeti! Deci,mie imi place de un baiat de la mine de la scoala. Sunt a sasea si el e a opta. Suntem prieteni buni,vorbim,radem etc. El ma tot tachineaza,nu isi bate joc,stiu sa fac o diferenta. Si ma rog,as vrea sa stiu ce sa fac sa aflu daca ar fi interesat. happy Ma inteleg bine cu colegele lui,dar nu suntem atat de apropiate incat sa ne spunem totul. Multumesc anticipat! Si apropo,nu vreau comentarii de gen: Esti prea mica pentru baieti, vezi-ti de carte! Simt ca sunt pregatita si nu imi va influenta notele.

Răspuns Câştigător
| Horia1313 a răspuns:

Stai linistita ca si eu sunt a VIII-a deci nu vei primi raspunsu cu notelelaughing. Deci, poti sa incerci sa le pui pe prietenele tale sa il intrebe, dar si tu trebuie sa arati bine ca sa vrea sa fie cu tine(totusi e o diferanta mare la varsta noasta). Daca nu abordeaza-l pe mess, e cel mai simplu.Mult Succes. Funda?puppy dog eyes

| AleWhatever explică (pentru Horia1313):

Pai nu sunt urata puppy dog eyes. Sunt adorabila de fapt. laughing Mersi de raspuns, cu funda vad eu dupa ce mai primesc raspunsuri.

| Horia1313 a răspuns (pentru AleWhatever):

Si asa eu castiglaughing

4 răspunsuri:
| rap4us a răspuns:

Trimite-i un bilet romantic. daca esti asa indragostita de el vei avea inspiratie si in locul unde ar trebui sa scrii numele expeditorului scrie "anonim". Te asiguri ca il citeste cu ajutoarul unei colege de a lui cu care te intelegi mai bine si dupa scoala te duci la el si ii spui ca tu esti cea care a trimis biletul ca sa il impresionezi. Sau daca esti timida, il tii in suspans si la un momentdat ii spui pe mess.Cea mai buna metoda... FUNDA?

| iamyours a răspuns:

Pai gaseste o prietena sau prieten comun care iti este de mare incredere si care se intelege cu el (nu trebuie sa fie colegele lui neaparat, sau sa fie foarte apropriat de persoana aia, trebuie numa sa se inteleaga cu acea persoana si sa nu fie prima data cand vorbeste cu el). si o/il pui sa vorbrasca cu el nimicuri si dupa ceva timp sa aduca vorba despre fete... daca el nu zice nimic de tine, o/il rogi pe prietena/prietenul ta/tau sa il intrebe ce parere are despre tine. nu este sigur ca va raspunde sincer dar macar merita sa incerci. bafta