| MissFashionPrincess a întrebat:

Buna happy
As avea nevoie de un sfat: Sunt o fire foarte competitiva, si urasc cand pierd la un joc. Pana si pe prietenul meu ma supar cand castiga de exemplu la conquiztador... dar nici sa ma lase intentionat sa castig nu-mi place.
Cum as putea sa ma schimb? Adica nu total, imi place firea mea competitiva si ma indoiesc ca pot schimba acest lucru, dar as vrea sa stiu sa pierd cateodata, sa nu mai pun atat suflet pentru orice joculet pierdut. Si la fel si la scoala, cand trebuie sa prezentam diferite proiecte, daca nu sunt eu cea mai laudata de catre profesori, imi este foarte ciuda...
Aveti vreun sfat pentru mine, care m-ar putea ajuta?
Va multumesc!
O seara placuta!

3 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Bună.
Competitivitatea este bună uneori, după cum spui şi tu. Dar, dacă întrece limitele devine deja un defect. Este foarte bine că ai realizat aspectul acesta şi că vrei să te schimbi. Pe viitor, gândeşte-te că tot felul de joculeţe nu te ajută cu nimic în viaţă reală şi nu trebuie să te superi dacă mai şi pierzi. Încearcă să nu mai iei în seamă!
Baftă şi numai bine!

| TraficantaDeVisee a răspuns:

Fiecare om are propiile sale defectewinking majoritatea nu pot fi schimbat [cum ar fi faptul ca tie ti se face ciuda repede], dar corect ar fi sa le controlezi si incearca sa iti repeti mereu in minte ca nu sa intampla nimic daca ai pierdut.Este f. bine sa fi competitiv[ramai asa happy ] dar nu uita sa intreci masura.In concluzie pastreaza-ti mereu calmu'.batting eyelashes

| Anonim9425 a răspuns:

Heiwinking Eu m-am tot gandit si am sa iti dau un sfat. Incearca sa gasesti un joc si sa fii cea mai buna la el. Asa am fost si eu. O fire competitiva dar care tot pierdea.Dar intr-un final am zis "GATA!"... nu pot continua asa. Am gasit o solutie.Nu m-am lasat la altii si BINGO! Am reusit sa fiu campioana la orice

P.s :"3 [ nu astept funda, astept un raspuns de la tine ]