| alexuttza a întrebat:

As dori niste sfaturi din partea voastra daca sunteti draguti! Eu am fost cu un baiat in vara si l.am iubit foarte mult dar ma ranit! Ideea e ca as vrea sa fiu din nou cu el nu stiu de ce, a fost asa frumos timpul pettrecut cu el si nici nu stiu daca e bine ce imi doresc sau daca pur si simplu ar trebui sa.l uit nu stiu este o dezordine mare in capul meu as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog mult! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa il uiti, pentru ca sincer daca te-a ranit o data o va face si a doua oara (proprie experientawinking ) asa ca ai face bine sa il uiti daca nu vrei sa suferi din nou. Stiu ca iti amintesti de momentele frumoase in care ati fost impreuna dar... asa e in dragostewinking

| alexuttza explică (pentru D5e1n3i5s9a):

Mda cred ca ai dreptate este greu dar trebuie sa uit... sad

| D5e1n3i5s9a a răspuns (pentru alexuttza):

Asa ewinking fii tare! Am o intrebare... Cati ani ai daca nu te superi? big grin

| alexuttza explică (pentru D5e1n3i5s9a):

Am 14 ani.

| D5e1n3i5s9a a răspuns (pentru alexuttza):

Multi inainte! si eu la fel big grin

9 răspunsuri:
| ClaraConstiantin a răspuns:

Pai ce a fost a fost. Din vara pana acum a trecut ceva timp si totusi sentimentele tale fata de el au ramas. Chestia e ca nu trebuie acum sa te intristezi, sa te inchizi in tine sau sa-ti taie venele cum mai fac niste "copchile" din ziua de astazi. Relatiile vin si pleaca scumpo. Este ca si cand ai face inconjurul lumii pana cand iti gasesti locul potrivit. Asa este si cu persoana potrivita. Vei intalni multe, dar doar una va fi cea potrivita. Pana atunci... fi rabdatoarewinking. Si ce e mai important, vezi ce faci cu exameenul rolling on the floor)))

| alexuttza explică (pentru ClaraConstiantin):

Mda Mda... stiu nu trebuie sa ma abat de la invatat! sad

| ClaraConstiantin a răspuns (pentru alexuttza):

batting eyelashes rolling on the floor)

| ElenaSA a răspuns:

Acum este important sa te gandesti daca te-a ranit involuntar sau a facut-o din rautate. Daca si tu ai o vina sau ai provocat cumva acea ranire. nu stiu despre ce este vorba, despre ce a gresit fata de tine. A fost o relatie frumoasa, dar pune in balanta momentele frumoase si cele urate si ia o decizie.

| alexuttza explică (pentru ElenaSA):

Pai intr.o seara eu am fost plecata si nu m.am intalnit cu el si incaea seara s.a despartit de mine in rest sincer nu ne.am certat si a fost o relatie frumoasa...dar mai multi prieteni mi.au spus ca in seara cand am lipsit caa sa zic asa a fost cu alta fata iar uni zic ca e din vina ei alti zic ca e din vina lui si nu stiu ce sa cred... sad