| anonim_4396 a întrebat:

Buna
As vrea cat mai multe pareri si de la fete si de la baieti :*
Am si eu cateva curiozitati big grin

1. Ce inseamna cand un baiat si o fata vorbesc sec pe facebook si putin,iar cand se vad in realitate vorbesc mai mult,zambesc,se saluta oriunde ar fi? (Eu m-am gandit ca poate ambii nu sunt de acord cu,, lumea virtuala")

2. Daca o fata de 15 ani si un baiat de 20 ani se plac, conteaza varsta?(amandoi fiind genul de a nu-si bate joc)

3. Cum isi poate da seama o fata(15/16 ani), ca un baiat (20 ani)o place?(gesturi, mimica...)

4. Cum ar putea o fata de 15/16 sa faca sa o placa un baiat de 20 ani?

Multumesc pentrh raspunsuri!

4 răspunsuri:
| BellaComy a răspuns:

Dupa parerea mea:
1.Pai inseamna ca sunt amandoi oameni normal constituiti si detin rara capacitate in zilele astea de a vorbi normal fata in fata, fara ecran si abrevieri tampite.
2. Nu vad de ce ar conta varsta, o data ce se plac indeajuns.
3.Pai de obicei nu prea poti sa-ti dai seama, doar daca iti spune clar in fata ca te place.
4.Fii tu insati si totul va veni de la sine.E cel mai bine sa nu pari prea obsedata si nerabdatoare sa te afli prin preajma lui.
Cam atat. happy

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Acestea sunt intrebari de adolescent dar sa raspundem la fiecare punctuali si sa nu ne agitam:
1. Nu este nimic pe facebook de obicei cand suntem pe facebook sau pe net incercam sa ne citim toate mesajele si sa comunicam cu toata lumea deci atentia este defocusata (sau impartita in mai multe directii). Cand suntem face to face suntem prezenti in locul si momentul respectiv de asta putem vb mai mult mai relaxat. Poate insemna si altele dar asta inseamna la modul general.
2. As putea spune ca varsta nu conteaza si nu va conta. Dar acum ca si idee daca amandoi se vor dezvolta in aceeasi directie au o sansa pentru viitor, daca nu nu.
3. Cum isi poate da seama happy Pai baiatul de obicei face primul pas (desi la 20 de ani fie sunt prea timizi fie sunt prea dezinvolti), dar daca nu cel mai simplu gest este sa il ia de mana happy Daca el strange mana si nu o respinge (sau viceversa) contactul asta poate arata cum si ce fel tine. Gesturi mimica nu prea sunt acolo pentru ca sunt gesturile mai dezinvolte. Un zambet, o respiratie altfel, luminarea fetei, etc.
4. Pai orice este posibil de ce sa nu poata happy

| Romb3r a răspuns:

Pai,un barbat de 20 de ani NICIODATA nu va vrea sa fie impreuna cu o fata de 15 ani, decat daca ar fi un idiot care nu reuseste sa seduca fete de varsta sa.O fata niciodata nu va trebui sa aiba un partener mai mare cu 4 ani decat ea, maxim un.Baiatul va dori INTOTDEAUNA sa intretina relatii sexuale, iar daca o face cu o fata cu 4 ani mai mica decat el, aceasta fata se opreste din dezvoltarea fizica si psihica.Lasati prostiile astea cu un partener mai mare cu 4-5 ani deoparte, pe voi va distrugeti!

| IonutIoni123 a răspuns:

Romb3r ai o gandire foarte imatura, honney22 sa nu crezi ce zice asta, acolo unde este dragoste exista si sacrificii pe care trebuie sa le faci, vreau sa spun ca nu conteaza cat de mica esti pe langa el. Trebuie totusi sa recunosc ca exista si putin adevar in ce spune Romb3r, din nefericire mare parte dinre baieti au devenit imaturi si infometati de sex, asa trebuie sa ai grija, dar tine minca CA NU TOTI SUNT ASA, bafta.