| alexandrajasmin1 a întrebat:

BUNA! as vrea niste pareri ale voastre despre cum as putea atrage atentia (sa spun cuvantlu cuceri. mi se pare putin cam mult) unui baiat de vreo 17 ani pe care l-am intalnit la un curs acum cateva luni. din luna decembrie nu a mai venit la curs dar s-ar pare ca il voi revedea la un viitor spectacol sau chiar va interpreta un rol foarte micut in monologul meu.de cand nu a mai venit am renuntat sa-i mai dau like-uri pe facebook si am incercat sa par mai indiferenta cu el. stiu ca ultima data am facut un joculet in care trebuia sa sa inchidem ochii si sa spunem cu ce este imbracat celalalt aici m-a descris foarte bine a tinut cont si la detalii precum modelul, forma, culoarea cerceilor; culoarea elasticului de prins parul si cum imi statea parul. tot un joc era sa ne facem complemente aici a spus ca am trasaturi fine, ca ii place ca am parul starns si inca ceva dar nu imi mai amintesc. inainte sa spunem aceste complimente eu radeam iar el mi-a spus sa nu mai rad desi si el zambea.

asa mie mi se pare a fi mai retinut si tot odata putin mai arogant deoare ce se uita cu coada ochiului sua ii inchide intru-un mod mai "arogant"cand ma priveste sau in timpmce vorbeste cu mine.

PS suntem cam de aceiasi varsta diferenta e de cateva luni.
Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sa-i atragi atentia?
Deja ai facut-o.
Dar,pentru ca nu il cunosti,nu stii cum reactioneaza.
In plus,nu-i cunosti atat de bine preocuparile si viata,ca sa stii cat e de liber sau dispus sa dea curs faptului ca te simpatizeaza.
Nu-ti ramane decat sa ai rabdare,indiferenta ta calculata s-ar putea sa-i dea de inteles ca l-ai uitat sau ca nu te mai gandesti deloc la el, asa ca reapari cumva in viata lui si asteapta.
El ar trebui sa faca primele gesturi de apropiere, tu deja te-ai lasat remarcata.
Asa ca, acum viitorul este in mana hazardului, nu-ti ramane decat sa astepti.
Si sa speri.
happy

| alexandrajasmin1 explică (pentru greece12):

El este singur nu are prietena

| greece12 a răspuns (pentru alexandrajasmin1):

Asta o putem interpreta intr-o mie de feluri...inca nu e pregatit pentru o relatie, n-a gasit nici o fata sa fie cum vrea el, se joaca cu mai multe, nu stim.
Continui sa iti recomand sa astepti.
happy

| neutrino a răspuns:

Inchide ochii, si viseaza ...Atunci cand doresti sa iei contact cu realitatea, poti deschide ochii.

| sofisis a răspuns:

Vorbesti sa intelegd e cursuri de actorie. Nu confunda niste jocuri cu o parere reala. Exista oameni atenti la detalii ...asta nu inseamna ca te place neaparat.
Asta unu la mana.
Cat despre atras atentia...incearca sa mai vb cu el. Daca o sa jucati impreuna cu atat mai mult o sa ai motive de discutie.

| brunetelu a răspuns:

Fii tu insati