| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa întreb, cum va simțiți voi frumoși/frumoase? Ce considerați că va face sa vă simțiți frumoși când va vedeți în oglindă?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Endoryus a spus totul ce era mai important, personal nu ma vad ca fiind frumos, pe ce zi ce imbatranesc mai mult ma uit la frumusetea sufletului omului

| SilentRain a răspuns:

În pijalamale
Atunci când oglinda este întoarsă invers

| Endoryus a răspuns:

Nimeni nu se simte frumos uitandu-se in oglinda. Daca ar fi asa, fetele nu ar mai iesi mai mult dezbracate pe strada. Sau baietii imbracati ca niste gay. Ai putina rabdare. Ce vreau sa zic? Cand o vezi pe una cu decolteu pana la pantaloni, cu fusta pana la fund, machiata pana la cer si inapoi. De ce face asta? atraga atentia si sa se simta frumoasa/sexy/atractiva. Daca le-ar multumi doar sa se priveasca in oglinda nu ar mai iesi asa din casa. Vazusem acum ceva timp un video facut de o femeie pe la 60 de ani. Foarte treaza. Vorbea de fetele/femeile care mint ca ele nu se macheaza pentru altii, doar pentru ele. Femeia intreba : de ce nu o faceti cand sunteti singure acasa? Pai deh, cine le poate vedea / admira acolo, nu? Asa si cu purtatorii de penis cu haine scarboase si "freze" penibile.

| Xalion a răspuns (pentru Endoryus):

Și ideea in care se machiază doar pentru vor să ascundă adevărata față?

| Endoryus a răspuns (pentru Xalion):

Nici nu vreau sa imi imaginez viata asa trista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te simți asa când vezi ca atragi privirile/ complimentele celorlalti.

| SEMIHA a răspuns:

Te simți și ești cu adevărat frumos/frumoasă atunci când ești îngrijită, fericită, iubită, împlinită. Nu are sens să fii frumos/frumoasă în ochii altora. Trebuie să fii așa în ochii tăi, să te accepți cum ești. Nu oglinda îți stabilește frumusețea, ci tu. Ești atât cât crezi tu că valorezi.