| alexia1908 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu ceva. E destul de lunga povestea, dar va rog sa o cititi. In ultimele 2 luni nu stiu ce am patit sau ce am facut ca nu ma mai inteleg cu aproape cu nimeni. In clasa suntem putine fete, iar ele sunt destul de rele si barfitoare. In ultima luna de scoala am stat mai mult singura prin pauze si oricat de mult incercam sa ma apropii de vreo fata, ea se comporta urat si ma respingea. Urasc sa nu am cu cine vorbi, urasc sa stau singura prin pauze, urasc sa stau toata vara in casa, pentru ca n-am cu cine iesi. Spune-ti-mi ce pot sa fac. Am ajuns la capatul puterilor pentru ca sunt destul de sensibila si ma atasez super repede de oricine. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

E destul de trista povestea ta. Stiu ce inseamna sa fiti putine fete in clasa : ar trebui sa fiti foarte apropiate, dar de fapt, ele te resping. Lasa-le in plata Domnului, nu te cobori la nivelul lor. Sunt sigura ca tu esti o persoana deosebita, buna la suflet si probabil esti chiar o eleva mai buna la invatatura decat ele, altfel nu te-ar respinge. Incearca sa vorbesti si cu parintii tai sau cu un psiholog, este foarte bine atunci cand poti sa destainui cuiva tot ce iti apasa sufletul. Acum, ca e vara si e vacanta, poti incerca sa te inscrii la un cerc de teatru, desen sau ce iti place tie, si iti poti face acolo prieteni. Nu trebuie sa iei in tragic situatia de la scoala, cu colegele acelea probabil nici nu te vei mai revedea in liceu(banuiesc ca esti in gimnaziu, nu?).
Hai, capul sus, ca totul o sa fie bine. happy

| GuUumitza a răspuns:

Stiu ce vrei sa spui. Si eu am patit asta in generala. Nu reuseam sa ma inteleg cu nimeni dar uneori nici eu nu ma apropiam de unele persoane pentru ca le consderam influente proaste. Ce pot sa iti spun...Cunoaste oameni noi! Fa un sport, voluntariat, gaseste-ti un job, du-te in tabere...chestii din astea! O sa devii mai sociabilabig grin