| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa slabesc in vara asta.tinand cont ca am bac si admitere nu am timp sa ma duc la salacrying(. slabisem inainte cand mergeam dar acum m; am ingrasta la loc. vreau sa stiu daca este bun ceaiul verde? nu vreau pastile sau alte chestii.am tot citit pe net ca, ceaiul verde ajuta.e adevarat? plus ca am si ceva celulita pe mine si mor desi prietenul meu spune ca nu a observat acest lucru da nul cred..help plzbig grinbig grin

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

In primul rand nu mai manca mult, si sa nu imi zici ca nu mananci mult ca altfel nu te ingrasai. Si fara sport nu vad cum ai slabi. Bacul nu o sa dureze toata viata si cand se termina te duci iar la sala. Evita sa mananci ciocolata sau mancare fast food. Daca tu crezi ca o fiertura te ajuta sa slabesti te inseli, e ceai deci nu poate sa faca mare lucru.

| xcristix a răspuns (pentru William):

Ba se prea poate sa slabeasca si daca nu mananca mult,si mananca dezordonat,si nu stiu de ce zici tu ca nu-l ajuta ceaiul, esti tu contra la tot netul, martorallui puci nu te lua dupa el, ca ceaiul verde e foarte bun pentru slabit, bineintele asta nu inseamna sa exacerezi cu el, nimic nu e bun in exces. uite cateva beneficii ale ceaiului verde:

Tratamente de slabire
Intarzie imbatranirea prematura a tenului
Reduce formarea tartrului dentar şi stopează apariţia cariei dentare, datorită fluorurilor şi taninurilor conţinute
Obezitate, greutate in exces
Oboseala intelectuală sau fizică
Reţinerea apei în organism